Horší, než Putin na Ukrajině. Totální válka o Dominika Feriho

15.02.2023 12:52

Přání upadnutí koulí Dominiku Ferimu versus pochybnosti o novinářské úrovni tandemu Rychlíková – Zelenka. Soud kvůli sexuálnímu násilí ze strany bývalého poslance TOP 09 rozbouřil české sociální sítě. Jak řekl youtuber Bratříček, je to pro Pražáky ještě ostřejší téma, než Putin na Ukrajině. Protože moc nevědí, jak se k němu stavět.

Horší, než Putin na Ukrajině. Totální válka o Dominika Feriho
Foto: Hans Štembera
Popisek: Soud začal projednávat případ bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho, který je obžalován ze dvou znásilnění a jednoho pokusu o znásilnění

Soud s Dominikem Feri, obžalovaným ze dvou dokonaných znásilnění a jednoho pokusu, vyvolává velké emoce na sociálních sítích a pro některé skutečně náročné otázky, kam trestní stíhání populárního progresivního exposlance zasadit v souboji dobra se zlem.

Anketa

Chystáte se ke koupi elektromobilu?

1%
97%
hlasovalo: 20109 lidí

I když někteří Dominika Feriho hájí, většina se staví proti jeho „sexuálnímu predátorství“. Také proto, co bývalý poslanec začal předvádět v soudní síni i před ní do mikrofonů a kamer.

Především se řeší moment, ve kterém měl jmenovat ženy, které jej obvinily. To někteří chápou jako zastrašování, dokonce uvažovali, zda se nejedná o trestný čin nebezpečného vyhrožování, ale podle právníků tomu tak není a je třeba ctít Feriho právo na obhajobu.

„Dominik Feri dává najevo, že se bude hájit všemi možnými způsoby. A nebude to hezké,“ napsal Respekt.

„Podle Johanny Nejedlové z Konsentu to není dobrým signálem pro oběti sexuálního násilí, které by chtěly něco takového nahlásit,“ napsal Deník N.

„Jak se Feri nechutně uchechtnul při tom vyzrazení jména oběti mělo silný doktor Barták vibes,“ tweetoval znechuceně jistý Jan Bierhanzl.

Redaktorka Seznam Zpráv Eva Soukeníková přímo prosila: „Prosím vás, nesdílejte to video, kde Dominik Feri odkrývá jméno jedné z obětí. Soud je sice veřejný, ale tohle je i na médiích, aby to nějak ukočírovala.“

 

 

Za slovo ji vzala Linda Bartošová: „Smazala jsem retweet videa, ve kterém Dominik Feri zmiňuje jména obětí. Zprvu mi nedošlo, jak zraňující a toxické to může být. Tolik k tomu, jak i my, kteří se považujeme za pečující, můžeme být občas slepí.“

 

 

Senátorka Adéla Šípová souhlasila: „Feri je zjevně nepoučitelný. Svých predátorských praktik se nemíní vzdát ani před soudem. Zveřejnit jméno svědkyně/oběti je, promiňte, k poblití.“ Jako progresivní politik už prý Feri nemá co nabídnout.

 

 

Anketa

Má obžalovaný Dominik Feri vaše sympatie?

3%
96%
hlasovalo: 8116 lidí

Jiní se spokojili s ještě lapidárnějšími konstatováními, jako „Dominik Feri je lidskej odpad“. A další bývalému poslanci rovnou přáli, aby mu „upadly koule“.

Méně, ale přece jen zaznívala i slova na Feriho podporu. „Co se stane, pokud před soudem nebudou důkazy a Feri bude soudem uznán jako nevinný? Omluví se dotyčné Ferimu za zničený život i zničenou kariéru?“ ptal se na twitteru Marek Gajoš.

 

 

Youtuber Ondřej Tesárek, známý „Bratříček“, k tomu dokonce odvysílal speciální stream. „Je to nejostřejší téma, co se vůbec dá komunikovat, kam se hrabou Rusáci a válka na Ukrajině,“ vysvětloval. Na Dominika Feriho si podle něj nedovolí říci svůj skutečný názor nikdo v Praze.

Následovala hodina a půl věcné argumentace ve vysílání, kde například označoval články vinící Feriho se sexuálního násilí jako „beletrii“.

„Být na straně prasáka Feriho je samozřejmě zločin proti všem ženám,“ psal ironicky na twitter, když mu začaly čelit negativní reakce.

Za to čelil otázkám, jestli má své dojmy nějak podložené. „Nebo tě nějaká bejvalka strašně vyjebala?“

Jiní mu zase namítali, že se tu bavíme o sexuálním deviantovi a násilníkovi. Autor dodal, že toto tvrzení má podložené osobní zkušeností s Ferim. „A ty tu vytáhneš něco o nasraných bejvalkách a pokynech alarmu? Možná máš sám bláto na botách? Jinak ten postoj nechápu.“

 

 

„Pamatujete někdo, jak dostal na Moravě do držky? Prý rasismus. Já bych řekl, že dostal, protože se chová jako ču*ák,“ zazněl k témuž taky názor.

„Ano, samozřejmě že prakticky denně znásilňuji ženy, a to je jediný důvod, proč jsem kritický k výsledku 14denní práce radikální komunistky a Zelenky, sepsané i vydané kvůli parlamentním volbám 2021,“ uzavřel „Bratříček“ svou obhajobu.

 

 

Novináři Apolena Rychlíková a Jakub Zelenka, kteří o kauze píšou celou dobu. Nyní upozornili také na to, jak se k celé kauze staví předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Ta dává od Dominika Feriho ruce pryč, ačkoliv ke kauze od počátku měla blízko.

Novináři upozorňují, že Pekarová s Ferim sdílela sněmovní kancelář, kde také mělo docházet k eskapádám, kterými si následně zabývaly orgány činné v trestním řízení. Její asistentka Nikola Zwrtková měla být Feriho „nejlepší kamarádkou“ a po propuknutí kauzy jej velmi aktivně bránit.

Politička, která práva obětí verbálně hájí, jim prý odmítá odpovědět na otázky. Pouze zaslala nekonkrétní prohlášení, že Dominik Feri už není členem TOP 09.

Rychlíková se Zelenkou samozřejmě komentují i průběh soudu, v textu o prvním dni tvrdí, že obžalovaný „neříká pravdu, když ženy z odložených případů označuje za lhářky“. Hlavně prý může ovlivnit ty, které závadné jednání ještě neohlásily.

Sám Zelenka se snažil na sociálních sítích korigovat Feriho slova u soudu. „Policie nikdy žádnou ženu nezačala stíhat kvůli křivému obvinění. Odložené případy neznamenají, že se věc tak nestala, i když to Dominik Feri neustále opakuje,“ psal.

 

reklama

autor: jav

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Můžete definovat, co je dezinformace?

Všichni o nich mluví, ale co to přesně je? Třeba za covidu jsme byly svědky toho, jak se měnilo, co je pravda a co dezinformace

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pekarová a Feri, do naší kultury nepatří. , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseBohem , 15.02.2023 15:09:52

|  14 |  0

Další články z rubriky

Proboha! Fiala že není ukrajinský premiér? V USA jdou za ním titulky... Padlo po Bidenovi

18:13 Proboha! Fiala že není ukrajinský premiér? V USA jdou za ním titulky... Padlo po Bidenovi

Schůzka Petra Fialy s americkým prezidentem Joe Bidenem ani nevypadá, že byl v Bílém domě přijat pře…