Hřebejk zase řádil. Vadí mu, že jsou někteří politici v televizi a v rádiu na jeho vkus moc často

16. 5. 2020 9:21

Poté, co režisér Jan Hřebejk obvinil všechny, kdo umožnili Vojtěchu Filipovi stát se místopředsedou Poslanecké sněmovny, se tvůrce Pelíšků zaměřil na to, jak jsou jistí politici často v médiích a zda je to nutné. „Je tam informační přínos? Kontrolovat psychopaty ano, ale PR proč?“ ptal se a zmínil např. Tomia Okamuru, Vojtěcha Filipa či Ivana Davida. A ozval se i komentátor Alexandr Mitrofanov. Zda nejsou čeští poslanci „ošuntělé kremelské rohožky“ se podle něj ukáže na tom, jak se postaví k návrhu odvolat Vojtěcha Filipa z křesla místopředsedy Poslanecké sněmovny.

Hřebejk zase řádil. Vadí mu, že jsou někteří politici v televizi a v rádiu na jeho vkus moc často
Foto: Divadlo Na Jezerce
Popisek: Jan Hřebejk křtí novou knihu Divadelní společnost Jana Hrušínského
reklama

Jak jsme již informovali, vystoupení předsedy KSČM Vojtěcha Filipa na CNN Prima News rozlítilo režiséra Pelíšků a jiných komedií Jana Hřebejka. „Každý, kdo umožnil, aby prolhané, vlastizrádné, stbácké, zkurvené prase, bolševik Falmer, byl místopředseda našeho parlamentu, je vinen. Zástupce zločinecké organizace, které svoji zemi vždy jen zrazovala, devastovala a plenila, si dovolí z držky vypouštět lži o vážených občanech,“ reagoval na Filipův výrok o „rodinné minulosti“ starosty Koláře, ve které se měl údajně vyskytovat agent gestapa, což starosta vehementně popřel.

Hřebejk ten večer ještě pokračoval. „Je nějaká povinnost, zvát (tak často) do ČT, Rozhlasu, CNN Prima, TV Nova, TV Barrandov Vojtěcha Filipa, Leo Luzara, Ivana Davida, Tomia Okamuru, Hynka Blaška, Zdeňka Ondráčka, Radima Fialu, Stanislava Grospiče? Je tam informační přínos? Kontrolovat psychopaty ano, ale PR proč?“ ptal se.

S Hřebejkem souhlasil člen rady ČT Zdeněk Šarapatka, který tvrdil, že i v ČT je „bolševické eldorádo“.

Anketa

Byl by šéf ODS Petr Fiala dobrým premiérem?

3%
97%
hlasovalo: 33425 lidí
Kromě Hřebejka měl k Filipovi komentáře též politický komentátor Alexandr Mitrofanov. „Je to pozoruhodná situace. Místopředseda dolní komory parlamentu je předseda strany, která navazuje na zločineckou organizaci, která v područí Kremlu vraždila vlastní občany. Teď vystupuje jako český mluvčí Kremlu proti vlastním občanům. Doufám, že mezi politiky nemáme jen slouhy,“ napsal a v souvislosti s tím připomenul návrh předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové na odvolání Filipa z funkce místopředsedy Sněmovny. „Teď mají poslanci vládních stran šanci ukázat, že jsou politici českého státu, nikoli ošuntělé kremelské rohožky,“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

21:35 Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

Jak to bylo v Černobylu a jaké to má důsledky až dodneška? To pro ParlamentníListy.cz aktuálně připr…