Hůř ještě nebylo. Fanoušci Miroslavy Němcové se pustili do Zemana. Jeho kolečkového křesla, nohou. A cenzoři vypnuli počítače…

27.04.2021 16:32 | Ze sítí

Zástupkyně ODS Miroslava Němcová poutá na sociální síti Facebook mnohem větší pozornost než její partajní kolega, předseda Petr Fiala. Zářným příkladem může být její nedělní status „Prezident ticha“, kde v bodech shrnula své postoje vůči hlavě státu. Kromě toho, že citovaný text přinesl na deset tisíc lajků a 2,5 tisíce sdílení, se po jeho publikování strhla poměrně bouřlivá diskuse. Pakliže je v některých případech debata rozdělena na dva tábory, zde se to nekonalo. Drtivá většina příspěvků se jednoznačně vymezila vůči Miloši Zemanovi.

Hůř ještě nebylo. Fanoušci Miroslavy Němcové se pustili do Zemana. Jeho kolečkového křesla, nohou. A cenzoři vypnuli počítače…
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako výraz díků za její odvahu a postoj k inauguračnímu projevu prezidenta

Anketa

Chcete předčasné volby do sněmovny?

6%
94%
hlasovalo: 14824 lidí
„Týden potřeboval prezident na to, aby reagoval na třeskuté informace o narušení suverenity své země. Neznám stát (kromě diktátorských a autoritářských režimů), kde by hlava státu v kritické situaci za svou zemí nestála. Po týdnu už vystoupení M. Zemana nemá žádnou cenu. Jako hlava našeho státu nefunguje, jako služebník jiného státu ale ano,“ uvádí Němcová jeden z příkladů, proč je Miloš Zeman špatným prezidentem. „Proč se jeho projev liší s tvrzením premiéra? Co se za týden stalo?“ ptá se dále, aniž přináší svou vlastní odpověď. „Zpravodajské důstojníky nemá prý rád. Analýzu si však nechal vypracovat od bývalého důstojníka BIS, který je nyní v jeho službách,“ konstatuje senátorka občanských demokratů. Ta ve zmíněném duchu představila celkem deset bodů.

A je patrné, že řada fanoušků jejím slovům porozuměla. ParlamentníListy.cz znovu vybírají pomyslnou hitparádu diskusí, řazených americkým Facebookem podle nejvyšší relevance, tedy jakéhosi mixu obliby a míry zaujetí mezi ostatními návštěvníky profilu Miroslavy Němcové.

„Vážená paní Němcová, nelze než souhlasit, ale velice chybí bod 11. Co s tím jako senátor hodláte dělat, nebo alespoň co se pokusíte udělat?“ ptal se Lukáš S. „Myslím, že by udělal lépe, kdyby mlčel dál než tohle,“ podoktl Lubomír S. „Ač nejsem úplným fandou vaší strany a některé vaše kolegy nemám v oblibě, tak Vás sleduji ráda. Umíte věci pojmenovat, popsat, a to pravdivě, trefně, a přesto s grácií. Jste jeden z mála lidí na naší politické scéně, kterého si vážím. Kéž by lidí, jako jste Vy, bylo na naší politické scéně více,“ vyznala se Petra J.

Z citované diskuse

Za tento příspěvek nabrala přes 400 zdvižených palců a smějících se ikonek obličejů.

„Prezident se choval k redaktorce jako hulvát,“ uvedla další z fanynek Němcové. „Ten starý pán bez sebereflexe a bez jakéhokoliv citu, mimo obdivu ke svému vlastnímu egu, by měl být odbornými lékaři upozorněn na to, že to jeho chování a reakce již opravdu nejsou důstojné hlavy státu,“ myslí si Němcové přední fanynka Milena K.

Mezi příspěvky čtenářů zmíněných postojů téměř sedmdesátileté senátorky se našla taky řada osobních výpadů proti hlavě státu. Ani v jednom případě nedošlo k cenzuře či upozornění pisatelů, aby se podobných invektiv zdrželi.

Anketa

Byl prezident Zeman k moderátorce Primy Tománkové hrubý?

7%
90%
hlasovalo: 21690 lidí
Jen namátkou: „Jezevec vylezl z nory“, „ve slovníku vulgarismů jsem nenašel vhodný výraz, který by našeho il prasidenteho, byť jen z dálky, vystihoval“, „odpudivá bytost uvnitř i z vnějšku“, „soudruh Zeman nikdy nebyl, není a nebude člověk hodný úřadu“, „ostatky ing. Zemana neposlouchám. Blbec zůstane blbcem“, „toto není prezident nezávislé země. Takto se chová ruská onuce“, „morální a lidské dno“, „je to alkoholik se známkami demence“, „zdegenerovanej buran“, „arogantní lhář, shazuje práci nejen našich informačních služeb, proruská krysa“, „tenhle cápek trpí senilní demencí!“, „když si tak nějak člověk představí, že tato krysa už byla na důchodě, ale přímou volbou prezidenta se přišel pomstít všem, kteří ho nezvolili prezidentem dříve místo Klause!“.

Podobně by se dalo pokračovat.

Posměch si Zeman vysloužil i za to, že kvůli nemocným nohám seděl. „Odporný to člověk v kolečkovém křesle,“ ulevil si Josef A. Ten má na svém profilu řadu negativních posměšků nejen na Miloše Zemana, ale taky na premiéra Babiše. Žádné jeho vlastní postoje nebo rozbory jsme ovšem nenašli.

Mezi stovkami statusů jsou samozřejmě i takové, jež Miloše Zemana chválí. Oproti jiným diskusím jsou však okrajové až zanedbatelné. Pokud k zastání se hlavy státu došlo, pisatel dostal v rámci dalších reakcí takzvanou sodu, až přestal.

ParlamentníListy.cz ani jednou nezaznamenaly reakci senátorky Němcové či jejího týmu. Nestalo se tak ani v případě, kdy jí fanynky psaly, aby kandidovala na prezidentku, že má jejich hlas jistý.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uprchlíky na hranicích neřešíme. A Rusko? Byli jsme za českými vojáky uvnitř vojenské základny v Lotyšsku

11:11 Uprchlíky na hranicích neřešíme. A Rusko? Byli jsme za českými vojáky uvnitř vojenské základny v Lotyšsku

„Toho si nejsem vědom," odpověděl kapitán Josef Kurfiřt na otázku, jestli základnu, kde nyní žije, n…