Hvězda Pražanů Čižinský přepsala učebnice politologie: Dělení na pravici a levici je nesmysl, všichni jsou sociálními demokraty

17.02.2020 16:39

Starosta Prahy 7 Jan Čižinský, který se rozhodl po republice najít tři tisíce statečných a změnit s nimi politiku, je přesvědčen, že dělení na levici a pravici v podstatě ztrácí smysl, protože v jádru jsou stejně dnes všichni lidé sociálními demokraty.

Hvězda Pražanů Čižinský přepsala učebnice politologie: Dělení na pravici a levici je nesmysl, všichni jsou sociálními demokraty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Čižinský
reklama

Ve volbách 2017 získal voliče ČSSD na svou stranu Andrej Babiš (ANO). Teď se zdá, že se o něco podobného chce pokusit starosta Prahy 7 Jan Čižinský, který chce s hnutím 3000 statečných pohnout Českou republikou. Nehodlá ji však vracet do 90. let 20. století, které prý „nikdo nechce“.

 „Za mě je stupnice pravice – levice trochu přežitek. Společnost se změnila a platí věta: Všichni jsme sociální demokraté. Ani pravicové strany nezpochybňují základní hodnoty, díky kterým tady můžeme společně žít, aniž se mlátíme klacky po hlavách. Nikdo už určitě nechce návrat divokých devadesátek, kdy jsme si mysleli, že nás všechny zachrání opačný extrém proti socialismu, systém Divokého západu ,urvi, co můžeš, a kašli na ostatní‘. Ten nás dovedl, kde jsme, a nesmíme v tom pokračovat. Tak to vidím já,“ napsal Čižinský na sociální síti Facebook. Na jeho slova upozornil server Novinky.cz.

Jak se zdá, konkrétnější politický program však zatím Čižinský neformuloval, takže je otázka, jak chce voliče motivovat, aby šli k volbám. Stejně tak je otázka, jak bude postupovat, když nechce dál štěpit politické spektrum, což sám opakovaně řekl.

Ale vzhledem k tomu, že řádní sněmovní volby proběhnou až v roce 2021, dá se říci, že má ještě nějaký čas na to, aby své plány vyjevil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

19:13 Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

"Bylo by prospěšné, kdyby váš národ mohl být zapojen ve Světové zdravotnické organizaci." To řekl se…