I ČSSD posouvá kvůli nákaze svůj sjezd

13. 11. 2020 13:51

Sociální demokraté měli v lednu příštího roku absolvovat volební sjezd. Užší vedení strany ale rozhodlo, že se vše odsune na duben. Kvůli koronaviru. Podle ČTK sociální demokraté doufají, že bude epidemiologická situace tak dobrá, že se klienti budou moct sejít osobně a nespoléhat jen na on-line diskuse.

I ČSSD posouvá kvůli nákaze svůj sjezd
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD zahájila kampaň před podzimními krajskými a senátními volbami.V krizi vás ochráníme- slogan, který představil předseda ČSSD Jan Hamáček
reklama

Sociální demokraté měli v lednu uspořádat svůj sjezd. Ministr zahraničí Tomáš Petříček už oznámil, že na něm nebude obhajovat pozici místopředsedy strany. V tuto chvíli však může počítat s tím, že místopředsedou zůstane o něco déle a to konkrétně do 9. a 10. dubna.

„Předsednictvo schválilo posun 42. sjezdu ČSSD na 9. až 10. dubna,“ uvedla mluvčí strany Eva Gregorová. Pro návrh podle ní hlasovalo 33 členů předsednictva, tři byli proti a jeden se zdržel.

Sociální demokraté tak následovali komunisty, kteří měli mít sraz na konci listopadu v Brně, ale sjezd byl odsunut.

Na jarním sjezdu ČSSD i u komunistů lze očekávat jisté napětí. Obě levicové strany dopadly v letošních senátních i krajských volbách naprosto katastrofálně. Sociální demokraté, kteří po roce 2008 sami drželi senátní většinu, po letošních senátních volbách zjistili, že ke spočítání senátorů ČSSD jim stačí prsty jedné ruky nešikovného truhláře. Sociálním demokratům zbyli jen 3 senátoři, nemají tak nárok ani na vlastní senátorský klub. Spojili své síly s hnutím ANO.

Komunisté si prošli levicovým Waterloo nejen v Senátu, ale i na krajích. Ztratili jak hejtmanské křeslo v Ústeckém kraji, tak desítky zastupitelů napříč celou republikou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

20:12 Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

Miroslav Kalousek (TOP 09) po dvaadvaceti letech složil poslanecký mandát. Ve Sněmovně chce dát pros…