IZIP by měl skončit, míní Heger. Šéfovi VZP ale dává ještě šanci

12.05.2012 18:31 | Zprávy
autor: pan

Projekt IZIP je u konce, ministr zdravotnictví Leoš Heger však dává šéfovi Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) ještě jednu šanci. Vedení prý dostalo jasné podmínky, které musí splnit – pokud se tak nestane, dojde k obměně.

IZIP by měl skončit, míní Heger. Šéfovi VZP ale dává ještě šanci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Leoš Heger

Podle Leoše Hegera je nyní prioritou, aby se vyřešily záležitosti s IZIP. Poté se bude věnovat zdravotním pojišťovnám. „Už tlačíme na pojišťovny, aby se chovaly racionálně, snažily se kultivovat svoji síť a smluvní politiku ve prospěch zdravotnického systému, aby byly transparentní a zveřejňovaly smlouvy, dodávaly nám data, která potřebujeme ke kontrole systému. Když toto začnou pojišťovny včetně VZP dělat, nebude se muset mluvit o žádných výměnách,“ uvedl v rozhovoru pro iDnes.cz.

Během několika týdnů si ministerstvo připraví požadavky pro VZP. „Pokud nám vedení VZP nevyhoví, pak je možno uvažovat o rekonstrukci správní rady a výměně vedení,“ připustil Heger.

Peníze, které byly vynaloženy na IZIP, však už stát pravděpodobně zpět nedostane. „Ale je rozdíl mezi tím, zda peníze byly vyplácené neoprávněné, protože nebyly řádně nasmlouvané, což v případě IZIP bylo, nebo zda byly promarněné, protože systém nefunguje,“ upozorňuje ministr. Podle jeho názoru se však dvě miliardy nevrátí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…