Ideály jsou důležité. V krajích ale voliče přesvědčí slevy, tvrdí šéf lidovců

07.08.2012 21:03

Na jižní Moravě vsadili lidovci v kampani na slevy na volání či krajem zajištěné půjčky na bydlení. Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek takovou taktiku před krajskými volbami schvaluje. Ideály jsou podle něj důležité, ale ve výsledku se voliči stejně rozhodují podle konkrétních činů.

Ideály jsou důležité. V krajích ale voliče přesvědčí slevy, tvrdí šéf lidovců
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

Pavel Bělobrádek kampaň lidovců v Jihomoravském kraji hájí. Půjčky na bydlení jsou prý ozkoušená věc. „A co se týká množstevních slev, s těmi začaly obce a skutečně to funguje. Zkusit něco takového na úrovni kraje je velice zajímavý projekt. Vítám ho a budu zvědav, jak nakonec to jejich snažení dopadne,“ uvedl pro server Týden.cz.

„Ideály jsou pro lidi samozřejmě důležité, ale nakonec se podívejte, podle čeho se ve volbách rozhodují. Chtějí, aby pro ně také někdo udělal něco konkrétního,“ dodal. Podle něj jde o komunální politiku, a tak například slevy na volání jsou voličům bližší než obecné sliby.

„Pokud jim ušetříte nějaké peníze, je to pro ně velice důležité. Rozhodně nejsem nějaký materialista, ale pokud někdo pocítí, že mu samospráva pomůže, a odrazí se to v jeho peněžence, aniž to bude na úkor kohokoliv jiného, myslím, že je to v pořádku,“ tvrdí Bělobrádek.

K této praktice ale už zazněla kritika ze strany ostatních stran, že jde o populismus. „Daleko podstatnější je, jaký to bude mít konkrétní výsledek. Jsou to hmatatelné věci, a když mohou fungovat na obecních, spolkových či firemních úrovních, proč by nemohly fungovat na krajské úrovni?“ odmítá kritiku lidovecký předseda.

„Počkáme, zda se to ujme a zda o to bude zájem. Pokud ano, věřím, že se pokusíme to prosadit i v dalších krajích, kde budeme mít po volbách vliv,“ dodal.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Moravec z ČT do veřejnoprávního Rozhlasu? Víme vše, prasklo to

5:15 Václav Moravec z ČT do veřejnoprávního Rozhlasu? Víme vše, prasklo to

Je to sice několik měsíců starý příběh, ovšem utajit se ho nepodařilo. ParlamentníListy.cz se od dvo…