Inaugurace Pavla: ČT pojede od rána do noci, Nova postaví studio u katedrály

06.03.2023 18:39 | Zprávy

Přímý přenos z inaugurace nového českého prezidenta Petra Pavla budou ve čtvrtek 9. března přenášet všechny velké tuzemské televizní skupiny. Česká televize začne se speciálním vysíláním už v 5:59 ráno a skončí o půlnoci; během vysílání slibuje mj. 40minutový rozhovor s novým prezidentem. Nova postaví své studio před katedrálou sv. Víta. A Prima již na středu přichystala tříhodinový speciál k deseti letům končícího prezidenta Miloše Zemana. Vyplývá to z informací televizí.

Inaugurace Pavla: ČT pojede od rána do noci, Nova postaví studio u katedrály
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Petr Pavel

Česká televize ve čtvrtek nabídne celodenní vysílání z centra dění, z Pražského hradu. ČT24 odvysílá živě inaugurační akt, společnou modlitbu i Te Deum v katedrále sv. Víta, nabídne rovněž rozhovory s politickými představiteli, historiky a ústavními právníky a přinese praktické informace k organizaci slavnostního dne na Pražském hradě a v okolí. Na Pražském hradě ČT plánuje přítomnost tří přenosových a pěti satelitních vozidel, přičemž instalaci hlavy státu bude snímat nejméně 26 kamer a diváky tím provede celkem devět moderátorů ČT.

Inaugurační akt bude ČT24 živě přenášet od 14:00 z Vladislavského sálu, kde na společné schůzi obou komor Parlamentu ČR složí Petr Pavel svůj prezidentský slib. Od 18:00 pak ČT24 nabídne přímý přenos společné modlitby a Te Deum z katedrály svatého Víta. Večer od 20:10 odvysílá na ČT1 a ČT24 z Vladislavského sálu rozhovor s novým prezidentem.

TV Nova bude přímý přenos vysílat na své hlavní stanici od 13:30 do 15:30 hodin a budou ho komentovat Michaela Indráková a Michal Kratochvíl. Přenos na TN Live začne již v 11:00 a poběží až do zahájení Televizních novin v 19:30. Diváci kromě ceremoniální části zhlédnou komentáře novinářky Lenky Zlámalové a politologa Lukáše Jelínka, kteří budou společně s moderátorem TV Nova Lukášem Richtárem ve venkovním studiu umístěném na třetím nádvoří Pražského hradu u katedrály svatého Víta.

„TV Nova se volbě nového prezidenta věnovala v kampani s názvem Cesta na Hrad. A nyní jsme na Hrad nedošli pouze pomyslně, ale i fyzicky. Diváci se mohou těšit na studio postavené přímo před katedrálou, která je pro většinu obyvatel ČR jedním ze symbolů naší země. Bude to velmi důstojné. Zároveň jsem si jistý, že přineseme velké množství zajímavých zákulisních informací,“ sdělil ředitel zpravodajství Novy Kamil Houska.

Prima přichystala na kanálu CNN Prima News celodenní speciální vysílání a živý přenos inaugurace. Dopolední i odpolední speciální vysílání, včetně přímého přenosu, bude mimořádně bez reklam. Už ve středu od 09:00 do 12:00 nabídne CNN Prima News speciální vysílání ke konci funkčního období Miloše Zemana.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že by se hnuly ledy? Bývalý Obamův muž uznal, že vláda USA končí. Starý pořádek také

9:52 Že by se hnuly ledy? Bývalý Obamův muž uznal, že vláda USA končí. Starý pořádek také

Prakticky v každém projevu Vladimira Putina i Si Ťin-pchinga se objevuje přání vytvořit tzv. multipo…