Inspekce obvinila pět policistů. Informace z databází předávali vyděračům

9. 5. 2012 15:58

Pět policistů z Prahy a severních Čech, které obvinila Generální inspekce bezpečnostních sborů, údajně zneužívalo přístup do policejních databází. Získané informace na objednávku zpřístupňovali a vyzrazovali lidem zabývajícím se detektivními a vymahačskými aktivitami, sdělila ve středu ČTK mluvčí inspekce Radka Sandorová. Mezi obviněnými je příslušník protikorupční policie, šéf obvodního oddělení nebo vyšetřovatel.

Inspekce obvinila pět policistů. Informace z databází předávali vyděračům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace

Inspekce všech pět policistů stíhá pro trestný čin zneužití pravomoci úřední osoby. Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) v této souvislosti obvinil z vydírání dvaačtyřicetiletého podnikatele také šest civilistů. Ve vazbě skončili čtyři z nich, ostatní včetně policistů jsou vyšetřováni na svobodě.

Šest obviněných chtělo podle mluvčího ÚOOZ Pavla Hantáka získat výhodu při obchodu s pohonnými hmotami, kterou jim měl zajistit díky svým údajným kontaktům dvaačtyřicetiletý podnikatel. Obvinění civilisté prý využívali i kontaktů na policisty, kteří jim za úplatu poskytovali informace. V případě prokázání viny hrozí podle konkrétního podílu stíhaným až dvanáctileté tresty vězení.

Podle deníku MF Dnes je jedním ze zadržených civilistů bývalý vyšetřovatel Vladimír Nešpůrek, který si později změnil jméno na Svoboda. Nešpůrek měl prý úzké vazby na kmotra Františka Mrázka, napsal deník.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milion chvilek: Jak to dopadne? Po Ovčáčkovi promluvili i jiní. Nastane prý zvrat

10:40 Milion chvilek: Jak to dopadne? Po Ovčáčkovi promluvili i jiní. Nastane prý zvrat

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz konstatoval, že demonstrace na Letné …