Islamisté prý uvařili k jídlu malé dítě

28.06.2017 9:07

O zvěrstvech Islámského státu toho bylo již řečeno hodně. Jediná jezídská poslankyně v iráckém parlamentu však nyní v rozhovoru zmínila tak zrůdné praktiky džihádistů, které snad neprováděli ani nacisté v koncentračních táborech.

Islamisté prý uvařili k jídlu malé dítě
Foto: repro youtube, tan
Popisek: V ulicích Islámského státu

Stahování kůže zaživa, upalování, shazování z výškových budov a další trýznivé metody mučení a vraždění Islámského státu jsou již zdokumentovány. Rozhovor Memri TV s iráckou političkou Vian Dakhillovou prokázal, že džihádisté jsou ochotni překročit všechny hranice lidskosti. „Jak jsem se dozvěděla, tak jedné jezídské sexuální otrokyni věznitelé uvařili pokrm z jejího ročního dítěte. Tři dny před tím ji nechali hladovět a o původu jídla jí řekli, až když dojedla,“ cituje Daily Mail poslankyni.

Po těchto děsivých slovech ztratil řeč i redaktor a ve vševypovídajícím gestu si dal obličej do dlaní. Rozhovor byl vůbec od začátku až do konce nabitý emocemi a slzami smutku. Líčení zvěrstev džihádistů je místy až neskutečné. Tisíce žen z kmene Jezídů se staly od začátku vzniku Islámského státu hlavními obětmi zvrhlých praktik džihádistů. Byly odvlečeny do jejich pevností a slouží svým mučitelům jako sexuální otrokyně. A to za velmi drastických podmínek.

Anketa

Podporujete Kocábovu petici Několik vět 2017?

2%
98%
hlasovalo: 20995 lidí

V minulých měsících se svět dostatečně obeznámil se zvěrstvy, která IS páchá, na základě výpovědí několika jezídských žen, kterým se podařilo utéci. Nejenom, že byly denně opakovaně znásilněny hned několika džihádisty, ale vedle toho byly také mučeny, bity a ponižovány. Tento krutý osud se navíc netýkal „jen“ dospělých žen, ale často malých děvčat, která ještě ani nechodila do školy. Jeden z takových příběhů v rozhovoru zmínila právě i jezídská poslankyně iráckého parlamentu Dakhillová.

„Vyslechla jsem si například tragický příběh jedné desetileté dívky, který mi vyprávěla jedna z jejích šesti sester. Džihádisté vnikli do jejich domu a přímo před očima rodičů a zbytku rodiny tuto malou dívku znásilnili k smrti. Člověk si musí neustále pokládat otázku. Proč? Proč na nás páchají tato zvěrstva?“ dotazovala se v slzách jediná jezídská poslankyně v iráckém parlamentu.

Tisíce jezídských žen bylo uneseno džihádisty již v roce 2014, tedy na samém počátku existence Islámského státu. Džihádisté je využívají jako sexuální otrokyně, a dokonce na jeho území existují veřejné trhy, kde jsou dívky a ženy prodávány jako zboží. Několika stovkám z nich se sice již podařilo utéci, případně byly osvobozeny, ale přibližně 3000 jezídských žen a dívek je v zajetí Islámského státu stále drženo.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Šíp v ČT vyprávěl politický vtip, lidé řičeli smíchy. Ale mělo to dohru

13:38 Karel Šíp v ČT vyprávěl politický vtip, lidé řičeli smíchy. Ale mělo to dohru

Martin Komárek se zase jednou přihlásil o slovo. A znovu to stálo za to. Baviče Karla Šípa v nadsázc…