Ivan Gabal: Hazardní zákon Dukovany. Zničí vše, na čem stojíme

23.11.2020 11:54

Sociolog a někdejší poslanec za KDU-ČSL Ivan Gabal se ve svých komentářích na facebookovém profilu vyjádřil k tendru na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany.

Ivan Gabal: Hazardní zákon Dukovany. Zničí vše, na čem stojíme
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ivan Gabal
reklama

"Stále nemáme hotovo s hazardním zákonem 'Dukovany'. Druhé čtení nebezpečného kukaččího vejce Hradu a vlády leží ve sněmovně v nedokončeném stavu. Je třeba ho zarazit a vyhnout se bezpečnostní a vládní krizi. Je zjevné, že premiér opravdu ztratil všechny zábrany v péči o stabilní, bezpečné a udržitelné Česko. Je zřejmě ochoten obětovat, zadlužit a zahodit vše z toho, na čem stojíme, aby se udržel u moci. A bude hledat dál mouřeníny ku pomoci svých egoistických cílů," napsal v dnešním příspěvku Gabal. "A není radno doufat, že s bezpečností neudělá totéž, co s rozpočtem a relativně nízkým zadlužením ČR, a dá ji napospas svému osobnímu zájmu," dodal.

Tématu se věnoval i před několika dny, kdy sdílel článek serveru iRozhlas.cz o tom, že vnitro a tajné služby varují před firmami z Ruska a Číny. "Konečné je bezpečnostní memorandum k tendru na Dukovany venku, díky iRozhlas, dokonce není ani tajné, ČRo ho dostalo na 106ku, a poslanci ho zatím nedostali, myslím, že by si to sněmovna měla uvědomit v pátek, až bude hlasovat zákon, nikdo s ní už nepočítá? Máme ještě parlament?" ptal se 19. listopadu Gabal.

Obdobně pak hovořil i o den dříve. "Sněmovna a poslanci musí dostat před pátečním projednáváním zákona, zavazujícího ČR postavit jadernou elektrárnu v Dukovanech, tajné bezpečnostní memorandum k projektu, zpracované bezpečnostními službami a resorty. Memorandum je v kompetenci vlády a ministerstva vnitra. Někteří poslanci o něm vědí a požádali o jeho předání, ale zatím bezúspěšně. Bez těchto podkladů nelze zákon projednat, natož ve 2. čtení. Do předání memoranda sněmovně by poslanci měli mimořádnou schůzi odložit nebo neschválit její program, zejména je to odpovědnost ANO a ČSSD," napsal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

17:15 Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

Poslanec Lubomír Volný dnes opět na plénu Poslanecké sněmovny hovořil bez roušky. Mluvil mimo jiné o…