Ivo Ištvane, to je blamáž na pokračování, píše Ondřej Neff

02.07.2015 9:38

Šéfredaktor portálu Neviditelnýpes.cz Ondřej Neff se v článku Blamáž na pokračování zamýšlí nad olomouckým vrchním státním zástupcem Ivo Ištvanem a kauzou poslanců ODS. Podle nové analýzy je totiž zřejmé, že Ivo Ištvan již neobnoví stíhání Petra Tluchoře, Marka Šnajdra a Ivana Fuksy kvůli trafikám.

Ivo Ištvane, to je blamáž na pokračování, píše Ondřej Neff
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vrchní státní zástupce Ivo Ištvan

„Pro olomouckého vrchního státního zástupce Ivo Ištvana je to blamáž od samého začátku a vyvrcholila jeho prohlášením, že už neobnoví stíhání tří bývalých poslanců ODS. Svoje rozhodnutí odůvodnil laikovi těžko pochopitelnou právní argumentací: rozhodnutí Nejvyššího soudu nelze měnit a nález Ústavního soudu je dlužno uplatnit jen pro budoucí případy,“ poznamenává Neff. Političtí trafikanti tak podle něj vyjdou bez újmy a je třeba jim to z dobrého srdce přát.

„Bylo by přece jen komické, že by údajnou korupci odskákali oni tři ve státě, kde se děje tolik podivných věcí. Podivných, vysvětlitelných jen totálním podplácením – nedoložitelným a nepostižitelným. Přitom politická trafika je asi to poslední, co občanovi vadí,“ podotýká a upozorňuje na fakt, že politické strany v zájmu odpolitizování státní správy zaplnily ministerstva nově nominovanými náměstky ministra, nominovanými podle stranického klíče.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Vaše návštěvy škol

Vážená paní Pekarová, mám dotaz ohledně Vašich besed na středních školách. 1. Proč setkání organizujete v rámci školní výuky? Proč to není v pozdních odpoledních hodinách, např. od 17:00 h, kdy už všem žákům vyučování končí. (Např. Střední odborná škola pro administrativu EU, kde to do rozvrhu žák...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš premiér a Okamura ministr zahraničí. Co byste dělali? V prezidentské debatě, bez Babiše, zavládl děs

20:38 Babiš premiér a Okamura ministr zahraničí. Co byste dělali? V prezidentské debatě, bez Babiše, zavládl děs

Pánové Petr Pavel, Marek Hilšer, Josef Středula, Pavel Fischer a Marek Hilšer se sešli na další prez…