Ivo Ištvane, to je blamáž na pokračování, píše Ondřej Neff

02.07.2015 9:38

Šéfredaktor portálu Neviditelnýpes.cz Ondřej Neff se v článku Blamáž na pokračování zamýšlí nad olomouckým vrchním státním zástupcem Ivo Ištvanem a kauzou poslanců ODS. Podle nové analýzy je totiž zřejmé, že Ivo Ištvan již neobnoví stíhání Petra Tluchoře, Marka Šnajdra a Ivana Fuksy kvůli trafikám.

Ivo Ištvane, to je blamáž na pokračování, píše Ondřej Neff
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vrchní státní zástupce Ivo Ištvan

„Pro olomouckého vrchního státního zástupce Ivo Ištvana je to blamáž od samého začátku a vyvrcholila jeho prohlášením, že už neobnoví stíhání tří bývalých poslanců ODS. Svoje rozhodnutí odůvodnil laikovi těžko pochopitelnou právní argumentací: rozhodnutí Nejvyššího soudu nelze měnit a nález Ústavního soudu je dlužno uplatnit jen pro budoucí případy,“ poznamenává Neff. Političtí trafikanti tak podle něj vyjdou bez újmy a je třeba jim to z dobrého srdce přát.

„Bylo by přece jen komické, že by údajnou korupci odskákali oni tři ve státě, kde se děje tolik podivných věcí. Podivných, vysvětlitelných jen totálním podplácením – nedoložitelným a nepostižitelným. Přitom politická trafika je asi to poslední, co občanovi vadí,“ podotýká a upozorňuje na fakt, že politické strany v zájmu odpolitizování státní správy zaplnily ministerstva nově nominovanými náměstky ministra, nominovanými podle stranického klíče.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…