Jakl si z nás dělá legraci, řekl soudce. Ten na něj podá žalobu

18.02.2013 9:57

Přestřelky kolem novoroční prezidentské amnestie se pomalu zvrhávají v komedii. Nejnověji chce prezidentský tajemník Ladislav Jakl žalovat soudce Kamila Kydalku, který řekl, že má pocit, že si Jakl při vysvětlování amnestie dělá z národa legraci. Jakl zareagoval, že Kydalkovi rád dopřeje další porci zábavy u soudu.

Jakl si z nás dělá legraci, řekl soudce. Ten na něj podá žalobu
Foto: Lukáš Petřík
Popisek: Pivo s názvem Jakl na Hrad

Kydalka v rozhovoru pro server Lidovky.cz uvedl, že vysvětlování vzniku amnestie ze strany prezidentské kanceláře je značně rozporuplné. „Už tomu nerozumím, 2. ledna řekl, že neví, kdo na tom pracoval. Jinde se zase objevilo, že na tom pracoval v kruhu tří lidí, neřekl s kým, pak se v Lidovkách objevilo, že na tom měl pracovat pan Koudelka, Hasenkopf a Jakl a nyní slyšíme, že na tom nedělal vůbec žádný právník. Mám pocit, že pan Jakl si z nás dělá legraci,“ uvedl soudce v rozhovoru.

„Když se pan Kydalka tak rád soudí, dopřeji mu další zábavu,“ napsal v reakci Jakl redakci Lidovky.cz. Bude prý velmi zajímavé, jak bude Kydalka před nějakým svým kolegou soudcem vysvětlovat, že si Jakl z národa dělá legraci. „Už se těším, jak bude pan Kydalka prokazovat, že jsem 2. ledna v souvislosti s amnestií prý řekl, že nevím, 'kdo to dělal',“ dodal hradní tajemník.

Lidovky.cz zjistily, že 2. ledna Jakl v souvislosti přípravou amnestie netvrdil, že neví, kdo amnestii sepsal, ale uvedl, že rozhodnutí vzniklo v okruhu prezidentových nejbližších spolupracovníků. Později však Jakl zmíněná slova skutečně pronesl.

Když byl soudce Kydalka novináři konfrontován s nepřesností v datu, připustil chybu, za kterou je ochoten se omluvit. „Mohu se omluvit za špatné datum, ta slova ale Jakl pronesl,“ ujistil. S případným soudem problém nemá, jakožto mnohaletý profesionál je prý v soudní síni jako doma. „Asi panu Jaklovi uniklo, že jsem soudce, takže jsem u soudu opravdu rád,“ smál se Kydalka.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Euro je cestou k vyšší prosperitě a stabilitě naší ekonomiky

To tvrdíte vy. Pokud ale vím, třeba v Řecku měli Euro a dostali se do velkých finančních problémů, které pak řešili ostatní státy, takže kdyby byla vaše teze správná, jak to že se Řecko dostalo do takových dluhů a hrozil krach jejich ekonomiky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dopadnete jako Fico. Premiér odhalil výhrůžku z EU

11:32 Dopadnete jako Fico. Premiér odhalil výhrůžku z EU

Gruzínský premiér Irakli Kobachidze na sociální síti uvedl, že měl v rámci nátlaku od Evropské unie …