Jaklovi se nelíbí hradní byt. Nejezdí tam taxíky a navíc prý podražil nájem

24.08.2012 12:34

Ladislavu Jaklovi se nelíbí jeho bydlení na Hradčanech. Byt sousedící s areálem Pražského hradu je podle něj obtížně dostupný, nedá se kolem něj nakupovat a navíc prý letos podražil nájem. Za devadesát metrů čtverečních tak v historickém centru Prahy musí platit více než dvacet tisíc korun.

Jaklovi se nelíbí hradní byt. Nejezdí tam taxíky a navíc prý podražil nájem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ladislav Jakl ne festivalu minipivovarů
reklama

Minulý rok platil prezidentův tajemník v devadesátimetrovém bytě v luxusní lokalitě na pražských Hradčanech 13 tisíc korun a dalších 6 tisíc za služby. Letos se však nájemné zvedlo o několik tisíc, a to se Jaklovi nelíbí. V telefonickém rozhovoru, který z dovolené poskytl serveru Blesk.cz, si na to postěžoval.

Navíc prý není s bytem spokojen. Je do něj prý komplikovaný přístup a navíc je v historické části města, takže k němu nemůže zajíždět taxi. Navíc prý centrum města kolem Hradčanského náměstí není takřka vůbec pokryto službami a zásobováním.

Jakl, který působí jako tajemník prezidenta republiky, musel nedávno po soudní při odtajnit svůj plat. Ten přesahuje sto tisíc korun měsíčně. Pravidelně se zviditelňuje též odvážnými názory či rockerskými volnočasovými aktivitami.

Na Pražském hradě by přitom rád povýšil. Stal se totiž kandidátem Strany svobodných občanů na funkci prezidenta.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Na pumpu si chodí vařit vlastní h*vna. Stříhali si rozkrok a běhali s černým ohanbím, aby se dostali do špitálu...“ Čerstvé zážitky s migranty v Německu, o nichž se mlčí a mlčet bude

4:46 „Na pumpu si chodí vařit vlastní h*vna. Stříhali si rozkrok a běhali s černým ohanbím, aby se dostali do špitálu...“ Čerstvé zážitky s migranty v Německu, o nichž se mlčí a mlčet bude

ParlamentníListy.cz již před dvěma lety hovořily s mužem, který v Bavorsku provozuje dvě benzínové s…