Jakub Janda má jasno. Berkovec? Je za tím Rusko. On tam jel

11. 3. 2020 20:44

Analytik Jakub Janda z tzv. Bezpečnostního centra Evropské hodnoty má za to, že poslanec Stanislav Berkovec v podstatě svým kolegům poslal udavačské materiály na některé z kandidátů do Rady ČT. Jandu prý nikterak nepřekvapuje, že tak Berkovec učinil. Prý sehrává užitečného idiota pro Ruskou federaci. Potvrdil to tím, že v roce 2014 jel jako pozorovatel referenda na Ruskem okupovaný ukrajinský poloostrov Krym.

Jakub Janda má jasno. Berkovec? Je za tím Rusko. On tam jel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty
reklama

Poslední dobu bývá populární nálepkovat a kádrovat. Kupříkladu hradní mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček o České televizi rád mluvívá jako o ČST Praha, čímž naznačuje, že se dnešní veřejnoprávní televize chová stejně jako za časů nadvlády komunistů nad touto zemí a zamlčuje pravdu.

Anketa

Jak se zatím Babišova vláda zhostila boje proti koronaviru? (Hlasování od 11.3.2020)

95%
hlasovalo: 41023 lidí

Pokud jde o kádrování, nedávno 19 senátorů v čele s Markem Hilšerem dávalo jasně najevo, že si přeje, aby ekonomka Hana Lipovská nekandidovala do Rady ČT. Pro její názory a obdiv k exprezidentovi Václavu Klausovi.

Další příklad kádrování předvedl poslanec hnutí ANO Stanislav Berkovec; bývalý moderátor Snídaně s Novou či Ptáka Loskutáka rozeslal kolegům dopis, v němž vypočítával, který z kandidátů do mediálních rad je přijatelný, a kdo mu nevoní a neměl by se členem mediálních rad stát. Tím zasáhl do rozhodování poslanců, protože ti při skládání prohlašují, že budou jednat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

Analytik Jakub Janda z tzv. Bezpečnostního centra Evropské hodnoty k tomu poznamenal, že Berkovec poslal svým kolegům udavačské složky na některé kandidáty do Rady ČR.

„Předseda sněmovního volebního výboru Stanislav Berkovec (ANO) rozeslal ostatním poslancům udavačské složky a pomluvy na jednotlivé kandidáty do Rady ČT,“ napsal Janda na sociální síti Facebook.

Prý ho ale Berkovcovo počínání nepřekvapuje. Vysvětlil proč.

„Diktátorské režimy a jejich zpravodajské služby se u nás snaží mít v každé politické straně své lidi. Hledají a kultivují ty české politiky, kteří jsou ochotní s nimi kolaborovat a pomáhat jejich imperiálním snahám, které jsou v přímém rozporu s bezpečnostními zájmy České republiky. Například ruská strana měla donedávna v ČSSD poslance Jaroslava Foldynu, v SPD poslance Jaroslava Holíka, u komunistů přirozeně už z definice všechny vlastizrádné soudruhy,“ uvedl Janda. 

„Jde o užitečné idioty, s kterými si Rusové mohou dělat prakticky co chtějí. Tito poslanci jsou tak hloupí a manipulovatelní, že není problém je vozit na Donbas či na Krym, aby tam oslavovali ruskou okupaci území Ukrajiny a ruské vraždění Ukrajinců. V hnutí ANO tuto roli sehrává již řadu let pan poslanec Berkovec,“ pokračoval analytik.

 Pokud o Berkovcově roli někdo pochybuje, nechť si vzpomene, že v roce 2014 jel jako pozorovatel referenda na Ruskem okupovaný ukrajinský poloostrov Krym.

Víc podle Jandy není třeba dodávat.

Jakub Janda promluvil o Stanislavu Berkovcovi z hnutí ANO

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jezdíte po republice za Bakalovy prachy… Tato věta může stát ředitele pražské firmy jeho post

6:52 Jezdíte po republice za Bakalovy prachy… Tato věta může stát ředitele pražské firmy jeho post

Na pondělním pražském koaličním jednání se bude projednávat generální ředitel Pražských strojíren Ró…