Jan Petránek odepsal Merkelovou a sdělil, co ho štve na naší armádě

21. 1. 2016 7:47

Hostem moderátorky Zity Senkové v pořadu Českého rozhlasu Jak to vidí byl komentátor Jan Petránek. Mimo jiné se hovořilo o národní hrdosti, migraci či o německé kancléřce Angele Merkelové. Ta podle něj situaci neustojí.

Jan Petránek odepsal Merkelovou a sdělil, co ho štve na naší armádě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Petránek
reklama

„Vždy měla pro nás velké pochopení, umí docela obstojně česky a je to morálně velice citlivá osoba,“ uvedl Petránek k Merkelové. Té si podle svých slov velmi vážil. Svým superhumanistickým zaměřením se ale podle něj dostala do vlastní pasti. „Domnívala se, že ta vlna bude jednorázová, těm lidem se pomůže a na Blízkém východě se stane něco, co tu válku ukončí. To všechno jsou sny, které ona přestřelila,“ řekl. Zachránit ji může prý jen to, že se v Německu neobjevuje jiná silná politická osobnost, která by ji mohla nahradit. „Kdyby to ustála, moc bych se divil,“ řekl.

Původní text ZDE.

Merkelová se podle něj spletla především v čísle ročního stropu na počet přijímaných uprchlíků. A když se plete politik, tak na to dle jeho názoru strašně doplatí. 

„Tady se kolikrát dělají ukvapená rozhodnutí, která se pak složitě napravují,“ vyjádřil se Petránek k rezignaci států Evropské unie na ochranu vlastních hranic. Zda přežije Schengen, uvidí se během dvou měsíců. „Každý stát, i když je v Evropské unii, by neměl rezignovat na to, aby měl kontrolu vlastních hranic,“ sdělil.

Za stejnou chybu vnímá i zkrácení početního stavu naší armády. „To byla strategická chyba, která mě pořád rozčiluje. Navíc, když koupíme gripeny, které pak létají nad Grónskem nebo Islandem. Tohleto udělá jen strategický hlupák! Je potřeba především posilovat bezpečnost a já jsem již před lety říkal, že bych vítal švýcarské skutečnosti. Už teď bych sbližoval policii a armádu do té míry, abychom byli připraveni na všechny okolnosti,“ rozhořčil se. 

Trhací kalendář. To podle Petránka dělá z demokratických zákonů migrační vlna. Vadí mu zamlčování a mlžení. „V okamžiku, kdy vám někdo dělá gulášovou polívku z národních zájmů migranty, tak to znamená, že to oslabuje demokracii,“ podotkl. Podle něj rozhodně není útokem na demokracii to, že chceme vědět, kdo sem přichází. „Když já chci mít věci podle práva, tak to rozhodně není útok na demokracii,“ řekl. Demokracie dle něj nesmí být bezzubá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čekají nás nejtěžší tři týdny epidemie, varuje datový analytik. JIP lůžka po celé zemi jsou zaplněná...

19:49 Čekají nás nejtěžší tři týdny epidemie, varuje datový analytik. JIP lůžka po celé zemi jsou zaplněná...

„Umře více lidí, ekonomiku to poškodí více a vir to nezastaví...“ komentuje na svém facebooku aktuál…