Jandák se pakuje ze stínové vlády ČSSD. Zemanovská Benešová také

25.04.2013 8:36

Objevil se seznam rekonstruované stínové vlády ČSSD. Přinesl jej server Novinky.cz. V týmu Bohuslava Sobotky se objevují i jména Jana Mládka nebo Jiřího Dienstbiera, o jejichž setrvání ve stínovém kabinetě panovaly pochybnosti. Z vlády tak zmizel pouze ministr kultury Vítězslav Jandák a rovněž Marie Benešová, jejíž funkce byla zrušena.

Jandák se pakuje ze stínové vlády ČSSD. Zemanovská Benešová také
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Sjezd ČSSD skončil tiskovou konferencí
reklama

Ve stínové vládě ČSSD skončil Vítězslav Jandák, který měl na starost resort kultury. Naopak zůstávají další ministři, o jejichž výměně se spekulovalo. Zůstává i stínový ministr financí Jan Mládek, navzdory svým kontroverzním výrokům o parazitujích živnostnících.

Zrušena byla funkce stínové ministryně pro boj s korupcí, kterou vykonávala Marie Benešová. Ta, stejně jako Jandák, patřila k sympatizantům prezidenta Miloše Zemana. Jandáka nahradí divadelní režisér Ivan Krejčí.

Ve stínovém kabinetě však došlo i k dalším změnám. Na post ministra průmyslu se vrací Milan Urban, který „byl odejit“ před čtyřmi lety kvůli tzv. „Toskánské aféře“. Ke změně došlo na postu ministra zdravotnictví, kde Jana Žaloudka vystřídal Svatopluk Němeček, ředitel Fakultní nemocnice v Ostravě. Na postu ministra práce a sociálních věcí je nováčkem poslanec Roman Sklenák.

Došlo i k rošádě s některými resorty. Jiřího Zimolu na postu stínového ministra životního postředí střídá bývalý eurokomisař Vladimír Špidla. Zimola se přesune na resort místního rozvoje, jehož dosavadní šéf Petr Hulinský by měl zaujmout nově zřízený post ministra pro sport a mládež.

Kromě Jana Mládka si místo udrželi i další „ohrožení“ stínoví ministři, zejména Jiří Dienstbier (spravedlnost) a Lubomír Zaorálek (zahraniční věci).     


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jáma pekel si přišla pro Věru Jourovou. „Netlačte Facebook, aby mazal,“ chce Dan Vávra. Babišova eurokomisařka se bránila

9:06 Jáma pekel si přišla pro Věru Jourovou. „Netlačte Facebook, aby mazal,“ chce Dan Vávra. Babišova eurokomisařka se bránila

Herní vývojář, glosátor a nyní i bojovník proti cenzuře Daniel Vávra se střetl s eurokomisařkou Věro…