Janoušek měl být v base, ale fotil se na horách

23.02.2021 8:57 | Zprávy

Lobbista Roman Janoušek si měl 4,5 roku odsedět ve vězení. Jenže místo toho lyžuje v rakouských Alpách. A ještě se u toho pro radost fotí.

Janoušek měl být v base, ale fotil se na horách
Foto: repro YouTube.com
Popisek: Roman Janoušek

Lobbista Roman Janoušek patříval k vlivným pražským podnikatelům. V roce 2007 pořídila tajná služba několik nahrávek rozhovorů mezi ním a někdejším primátorem Prahy za ODS Pavlem Bémem. Bém v nich Janouškovi říkal „kolibříku“ nebo „mazánku“. Janoušek o Bémovi zase mluvil jako o cestovateli. Na nahrávky upozornila MF Dnes.

V roce 2014 odhadl týdeník Euro hodnotu Janouškova majetku na 4 až 5,5 miliard korun

V závěru roku 2014 Janoušek nastoupil do vězení, kde si měl odpykat trest 4,5 roku za to, že v Praze svým vozem srazil a vážně zranil ženu. Na jaře 2016 mu však byl trest přerušen. Janoušek tehdy argumentoval, že je vážně nemocný a argumentoval přitom i zprávami lékařů. Od té doby bylo přerušení trestu opakovaně prodlouženo. Krajský soud v Brně rozhodl v roce 2018, že bude trest Janouškovi přerušen na tři roky.

Teď server Seznam Zprávy upozornil, že na Silvestra 2019 se Janoušek nadšeně fotil s kamarády v Alpách, na jedné z fotek táhne sáně. Server má fotografie k dispozici.

„Tuto fotografii mi den před minulým silvestrem poslal můj bývalý partner Miloslav Žáček,“ popsala snímek tří pózujících mužů čtyřiatřicetiletá Sandra Pokorná. „S Romanem Janouškem, jeho přítelkyní a synem trávil silvestra v pronajaté vile v rakouském lyžařském středisku Ötztal.“

Na fotografii stojí Roman Janoušek, uprostřed majitel populárního pražského klubu James Dean Miloslav Žáček a vpravo kontroverzní podnikatel Tomáš Pitr.

Paní Pokorná vede s Miroslavem Žáčkem několik soudních sporů, a to i o děti.

Janouškův právník Lukáš Trojan, ani pánové, kteří jsou s Janouškem na fotografii, nechtějí situaci nijak komentovat.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Proč nikdo neřeší nákup tanků bez výběrka?

Dobrý den, schvalujete nákup tanků, který vláda plánuje? Mě překvapuje, že nikdo neřeší, že nákup probíhá bez výběrového řízení. Podle mě to zavání korupcí nebo minimálně plýtvání veřejnými penězi, protože když není výběrko, jak se ví, že jde pro nás o ten nejvýhodnější nákup?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další kolo války Černochové s Řehkou viděli i poslanci

20:53 Další kolo války Černochové s Řehkou viděli i poslanci

Ministryně obrany Jana Černochová měla zakázat náčelníkovi generálního štábu Karlu Řehkovi zřízení o…