Jaroslav Plesl se rozjel: Horáček si myslí, že když se postaví vedle Vášáryové, někdo bude chodit na jeho mítinky? Strašnej amatér!

17.02.2017 14:24

Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se dnes na svém facebookovém profilu rozhodl vyjádřit k aktuálnímu společenskému i politickému dění. A vyjádřil se leckdy opravdu peprně.

Jaroslav Plesl se rozjel: Horáček si myslí, že když se postaví vedle Vášáryové, někdo bude chodit na jeho mítinky? Strašnej amatér!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Plesl

První komentář směřoval k ministru zahraničních věcí Lubomíru Zaorálkovi (ČSSD). „Zaorálek mi včera do studia přinesl flašku. Prý: ‚Jenom dva lidi mi před volbami s jistotou tvrdili, že vyhraje Trump – vy a Miloš. Takže oba ode mě dostanete lahev.‘ Cool,“ okomentoval to Plesl.

Následně se také vyjádřil k možné spolupráci premiéra Bohuslava Sobotky s KSČM, o níž mluvil v rozhovoru pro Hospodářské noviny. V něm označil Bohumínské usnesení, které zakazuje ČSSD spolupráci s komunisty, za přežitek. „A proč by Sobotka s komunisty nespolupracoval?“ zeptal se a dodal, že Jiří Paroubek to jako premiér praktikoval velice úspěšně v rámci neformální legislativní koalice, přičemž vládní koalici měl jen pro forma. „Osvědčená cesta. Všechno ostatní je jenom hysterie. Takže: Pehe, Honzejk, Fendrych... Teď!“ zmínil.

Neodpustil si ani pobídku veřejnoprávní České televizi. „Jak se vysílá ten dokumentární seriál Český žurnál, tak by se mi jako koncesionáři České televize moc líbilo, kdyby Robert Sedláček s Filipem Renčem dostali příležitost natočit portrét s názvem Vít Klusák – etalon pražského intelektuálka,“ řekl.

„Konzervativní voliče KDU-ČSL by mělo zajímat, že Bělobrádek a Gazdík se spojili, aby mohli společně vyrazit do lesa...“ zareagoval také na dvojkoalici lidovců a STAN, která plánuje jít společně do voleb.

A co prezidentské volby v příštím roce? „A to si Michal Horáček opravdu myslí, že když se postaví vedle Vášáryové, bude někdo chodit na jeho předvolební mítínky? To je strašnej amatér, fakt ale,“ podotkl Plesl.

Závěrem se pak pobavil i nad tím, jak se prezident USA Donald Trump vysmíval reportérovi CNN. „Ježiš, jak já chci vidět Trumpovu tiskovku live,“ napsal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do kauzy ruského vměšování do amerických prezidentských voleb promluvila těžká váha: Vím, kdo a proč to udělal!

16:45 Do kauzy ruského vměšování do amerických prezidentských voleb promluvila těžká váha: Vím, kdo a proč to udělal!

Do kauzy hackerských útoků na centrálu Demokratické strany a údajného zasahování do prezidentských v…