Je zde vážné obvinění Lenky Bradáčové. Jde o Davida Ratha

17.01.2020 15:29

Právní expert hnutí Trikolóra Zdeněk Koudelka se pustil do vrchní pražské státní zástupkyně Lenky Bradáčové. Kvůli Davidu Rathovi.

Je zde vážné obvinění Lenky Bradáčové. Jde o Davida Ratha
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Koudelka
reklama

Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová veřejnosti oznámila, že v cele Davida Ratha byla provedena kontrola a příslušné dozorové orgány shledaly, že v Rathově případě došlo k porušení pravidel, která musí být ve vztahu k vězňům dodržována.

Koudelka na blogu serveru Aktuálně.cz napsal, že Bradáčová nemá právo kontrolovat věznice, a pokud to Ministerstvo spravedlnosti nechá jen tak, v podstatě samo porušuje zákon, protože vrchnímu státnímu zastupitelství přísluší jen dohled nad prací státních zástupců.

Pokud Vrchní státní zastupitelství v Praze vykonává kontrolu věznic, jde o protiprávní činnost. Žádný zákon mu nedává právo kontrolovat věznice. Je chybou Vězeňské služby, že nezákonný vstup nepříslušného orgánu do věznic umožňuje, a je chybou Ministerstva spravedlnosti, že na nezákonnou činnost některých státních zastupitelství nereaguje. Zneužití státní moci ve vězeňství je závažným pochybením,“ varoval Koudelka.

Pakliže bylo Rathovi vyčítáno, že jako vězeň spí na příliš luxusní matraci a místo standardního vězeňského oblečení nosí džíny, pak je podle Koudelky třeba říci, že neexistuje zákon, který by vězňům nařizoval využívat konkrétní matrace a zakazoval jim nosit džíny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milan Kubek se obrátil do kamery ČT: Tvrdý lockdown, jinak hrozí zhroucení i kritické infrastruktury. Lidé začnou bojovat o životy. Umřete i na slepé střevo

13:55 Milan Kubek se obrátil do kamery ČT: Tvrdý lockdown, jinak hrozí zhroucení i kritické infrastruktury. Lidé začnou bojovat o životy. Umřete i na slepé střevo

Hosty nedělních Otázek Václava Moravce byli pražský pirátský primátor Zdeněk Hřib, prezident České l…