Jidřich Šídlo vychválil před sjezdem Matěje Stropnického. Může prý přivést Zelené do vlády...

22. 1. 2016 20:41

Stranu zelených čeká tento víkend volební sjezd a šéfredaktor politického zpravodajství a názorů Hospodářských novin Jindřich Šídlo poslal delegátům jasný vzkaz. Zvolte si do čela Matěje Stropnického, ať ukáže, co umí. Je to viditelný mladý muž, který může upoutat pozornost voličů na správné ideály zelených. Podobně si před lety zelení zvolili jiného politického tahouna – Martina Bursíka. A posléze vládli.

Jidřich Šídlo vychválil před sjezdem Matěje Stropnického. Může prý přivést Zelené do vlády...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Matěj Stropnický

„Zelení jsou strana, která dělá ‚ty správné věci‘. Stane-li se předsedou muž, musí být první místopředsedkyní žena. Kvóty se tu dodržují i při sestavování kandidátek, jezdí se vlakem a na kole, ctí se tu evropské hodnoty jako tolerance, solidarita, respekt k odlišnosti, samozřejmě šetrnost a trvale udržitelný rozvoj, s nejvyšší vážností se bere globální oteplování. Což nemá být ani příliš ironický výčet, protože celkem pro dost lidí jsou to důležité hodnoty,“ poznamenává Šídlo.

Celý komentář najdete zde

Je prý jen věcí zelených, koho si zvolí do vedení, ale pokud chtějí být opět vidět na politické scéně, měli by dát šanci právě Stropnickému, neboť je to v tuto chvíli asi jediný politik z této strany, kterého zná i někdo jiný než samotní členové strany. Pokud si Stana zelených nedosadí do čela Stropnického, může se jí také stát, že upadne do zapomnění na opravdu velmi dlouho dobu.

Šídlo také připomíná, že o post předsedy bojoval Stropnický mladší už v roce 2005, kdy stál proti Martinu Bursíkovi. Tehdy s ním prohrál, ale přišla zlatá éra zelených. V roce 2006 získali 6 poslanců a čtyři ministerská křesla ve vládě. To byl tak velký úspěch, že už ho jen málokdo překoná. „Na tuhle éru ‚pravicových zelených‘ se ovšem u zelených dnes nevzpomíná zrovna s nadšením. A Martin Bursík, nepopiratelný politický talent, už dnes není členem strany,“ připomíná komentátor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bugr pokračuje: Další svědectví o Okamurově akci s Le Penovou a Wildersem. Už to začíná být vyhrocené

19:55 Bugr pokračuje: Další svědectví o Okamurově akci s Le Penovou a Wildersem. Už to začíná být vyhrocené

Včerejší konference zástupců evropských protiimigračních stran z frakce Evropa národů a svobody (ENF…