Jiří Vyvadil označil předního novináře České televize za parchanta. A ten...

30.03.2015 16:40

Advokát Jiří Vyvadil, který se už nějaký čas angažuje v podpoře Ruska a "bojuje" proti Západu, na svém facebookovém profilu zaútočil na významného novináře veřejnoprávní televize Marka Wollnera. Napsal o něm, že je "fanatický rusofobní parchant". Novinář Wollner na to pro ParlamentníListy.cz reagoval.

Jiří Vyvadil označil předního novináře České televize za parchanta. A ten...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil

Bývalý poslanec a senátor za ČSSD, někdejší soudce Nejvyššího správního soudu a advokát Jiří Vyvadil se už více než rok výrazně a radikálně veřejně staví na obranu Ruska, Vladimira Putina, a naopak vůči Západu a západním politickým elitám nešetří kritiky a ostrými slovy.

Nejaktuálněji doktor Vyvadil vystupuje proti přítomnosti amerického vojenského konvoje v Česku, který se tudy z Estonska vrací na základnu do Bavorska. Po debatě s proamerickým novinářem Pavlem Šafrem na toto téma v minulém týdnu na sociálních sítích napsal, že "Šafr chodí po Kolodějích jako zpráskanej pes“.

Dalším terčem Vyvadilovy kritiky se stal významný novinář České televize Marek Wollner, dramaturg a moderátor investigativního pořadu Reportéři ČT.

"Marek Wollner je takový fanatický rusofobický parchant, že přirozeně do ČT nepatří. Měli ho vyrazit už před rokem. Jeho primitivismus nezná mezí,“ napsal Jiří Vyvadil na svém facebookovém profilu.

Redakce ParlamentníchListů.cz se obrátila přímo na Marka Wollnera s žádostí o reakci. Soudě z jeho slov, z Vyvadilova slovního útoku si nic nedělá. "Jiří Vyvadil měl zřejmě špatný den, nepovedla se mu provokace s americkým konvojem,“ řekl ParlamentnímListům.cz Wollner se zjevnou narážkou na fakt, že prakticky na všech místech, kudy vojenský konvoj USA projížděl, ho vítalo nepoměrně více podporovatelů než odpůrců.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

16:47 V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

Hnutí Žít Brno volá po přijímání migrantů do Česka a už přicházejí reakce. O slovo se hlásí mimo jin…