Jiří X Doležal psal o Trumpovi a konci světa. Následovala slova o vyhulené hlavě

07.03.2025 7:03 | Monitoring

Kolébka liberální demokracie směřuje pod vedením prezidenta Donalda Trumpa k fašismu. V příspěvku na platformě X novinář a bývalý redaktor Reflexu Jiří X. Doležal vyjádřil své rozčarování nad současným stavem světa, kde si jako prostý občan Evropské unie připadá bezmocný. Komentátor Petr Holec nabídl jiný pohled.

Jiří X Doležal psal o Trumpovi a konci světa. Následovala slova o vyhulené hlavě
Foto: Repro Youtube
Popisek: Novinář a psycholog Jiří X. Doležal

Novinář Jiří X. Doležal, bývalý redaktor týdeníku Reflex a taktéž bývalý spolupracovník internetového deníku Forum24 na platformě X reflektoval globální události, které formovaly světovou politiku v nedávných dekádách. Dvě z nich podle jeho názoru byly očekávatelné. Ta třetí už ne.

„Že padne sovětský blok, jsme všichni podvědomě čekali. Že Rusko napadne i nějakou evropskou zemi, jsme taky čekali. Že kolébka liberální demokracie vyrazí směrem k fašismu sjednocena Vůdcem s oranžovým přelivem – to se čekat nedalo,“ odkázal pravděpodobně na amerického prezidenta Donalda Trumpa. „Přesto právě tak skončil náš svět,“ posteskl si na platformě X.

Na příspěvek novináře Doležala, který se v minulosti angažoval za legalizaci rekreačního užívání marihuany, reagoval politický komentátor Petr Holec. Podle jeho názoru je světu dnes naopak lépe.

„Tys čekal jen to, že si totálně vyhulíš hlavu. A tos taky udělal. Náš svět ale pokračuje dál a líp,“ vzkázal Holec novináři.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Kratochvílová

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Posílám znovu: Z čeho je financováno hnutí STAČILO?

Dobrý den, proč jste neodpověděla na můj dotaz z března, přitom na jiné jste odpověděla? Dotaz zněl: KSČM má příspěvky od státu, ale stačilo přeci ne nebo ano? A pokud ne, tak z čeho je financováno? A je to tak, že teď už KSČM jako strana kandidovat nebude, ale budete kandidovat jako STAČILO? A jest...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pane Doležal fašizoidní jsou především ti ,kteří podporují neobaderovské fašouny na Ukrajině., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseMíloslav , 07.03.2025 10:54:47

|  7 |  0

Další články z rubriky

Doktorka Decroix. Vzdělání z ciziny je výhoda, tvrdí Fiala

9:32 Doktorka Decroix. Vzdělání z ciziny je výhoda, tvrdí Fiala

ParlamentníListy.cz již před více než týdnem upozornily na problém s magisterským titulem Evy Decroi…