Jsem nas*anej, řekl prý včera Bohuslav Sobotka

30.10.2013 9:23

Sociální demokracií otřásl vnitrostranický puč, při kterém se část předsednictva pokusila sesadit z pozice šéfa strany Bohuslava Sobotku. Situace se sice po prvním jednání nově zvolených poslanců uklidnila, strana ale stále hledá pevnou půdu pod nohama a Sobotku prý ještě neopustila zlost, píší Lidové noviny.

Jsem nas*anej, řekl prý včera Bohuslav Sobotka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka
reklama

V předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi podle Lidových novin kypí emoce. "Jsem nas*anej," řekl prý dokonce opakovaně během stání ve společné frontě s kolegy, když se volil nový předseda poslaneckého klubu. Tento post nakonec obhájil Jeroným Tejc z tábora příznivců jihomoravského hejtmana Michala Haška.

Nově zvolení poslanci jednali bezmála čtyři hodiny. Ačkoli někteří zákonodárci Sobotku kritizovali, podle poslance Jana Chvojky bylo 95 procent vystoupení na podporu předsedy. Ten se také nakonec stal kandidátem na premiéra a poslanci se shodli i na tom, že by neměl chybět na jednání s koaličními partnery.

Více o průběhu jednání poslaneckého klubu ČSSD čtěte ZDE.

Kompletně a ze všech stran o válce v ČSSD ZDE

Už nyní je ale podle LN jasné, že napětí ve straně ještě minimálně dvakrát vygraduje. Poprvé, až příští týden zasedne ústřední výkonný výbor, který má pravomoc zasáhnout do vedení ČSSD. Druhým klíčovým momentem bude v březnu mimořádný sjezd strany, na kterém by mělo své pozice obhajovat celé vedení strany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fašismus propašovali Ukrajinci i na dresy. Je potřeba lži vytáhnout na světlo. Byli jsme při křtu knihy Nemrzačte naši historii

22:25 Fašismus propašovali Ukrajinci i na dresy. Je potřeba lži vytáhnout na světlo. Byli jsme při křtu knihy Nemrzačte naši historii

REPORTÁŽ Lhaní ohledně padlých při karpatsko-dukelské operaci. Pomník vlasovcům v Řeporyjích. Odstra…