Jste prachsprostý lhář. Novinový vydavatel se pustil do prezidenta, od Ovčáčka se následně dozvěděl pravdu

29.12.2017 17:23

„Jste prachsprostý lhář!“ Takto ostře zareagoval hradní mluvčí Jiří Ovčáček na komentáře šéfa vydavatelství regionálních Deníků Michala Klímy. Ten totiž napsal, že „kandidát na prezidenta Zeman“ za sebe do debat posílá svého mluvčího, státního zaměstnance, Ovčáčka.

Jste prachsprostý lhář. Novinový vydavatel se pustil do prezidenta, od Ovčáčka se následně dozvěděl pravdu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Ovčáček
reklama

Klidné mediální vody během svátků na konci roku rozbouřily emoce kolem chystané debaty na TV Barrandov počátkem ledna. Televize totiž pozvala hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka a prezidentské kandidáty.

Většina z nich okamžitě začala odmítat svou účast s tím, že nebude diskutovat se Zemanovým náhradníkem. Do vášnivé debaty se na sociální síti Twitter zapojil také Michal Klíma, ředitel vydavatelství Vltava Labe Media, které vydává známé regionální Deníky.

„Kandidát na prezidenta Zeman za sebe do tv debaty posílá mluvčího prezidenta republiky. Znamená to, že státní zaměstnanec Ovčáček pracuje pro jednoho z kandidátů? Kolik hodin denně? Kdo ještě z úředníků? Jak Zeman vykazuje jejich mzdu? Exemplární konflikt zájmů a pohrdání zákony,“ napsal ve čtvrtek Klíma.

Reakce od mluvčího Ovčáčka následovala během pátku. A byla nekompromisní. „Jste prachsprostý lhář a záměrně šíříte dezinformace. Do televize mne nikdo neposlal, byl jsem osloven přímo,“ uvedl tvrdě hradní mluvčí.

Problém byl totiž v tom, že do televizní debaty Jiřího Ovčáčka místo sebe nevyslal prezident Miloš Zeman, ale TV Barrandov pozvala Ovčáčka sama. Patrně i s ohledem na to, že Miloš Zeman odmítá účast ve všech debatách, duelech a přímo nereaguje na útoky svých konkurentů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trikolóra: Primátore Hřibe, už vůbec nic nedělejte! Šokující příklad vaší neschopnosti

10:44 Trikolóra: Primátore Hřibe, už vůbec nic nedělejte! Šokující příklad vaší neschopnosti

Hnutí Trikolóra je přesvědčeno, že magistrát pod vedením primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) nerespektuj…