Kalousek by mohl shodit vládu, dokud má preference, řekl Jandák na Frekvenci 1

23.03.2013 20:50

Hostem pořadu Pressklub na Frekvenci 1 byl poslanec a stínový ministr kultury za ČSSD Vítězslav Jandák. Hovořil o sjezdu ČSSD, příštích volbách nebo třeba o zadrženém Davidu Rathovi.

Kalousek by mohl shodit vládu, dokud má preference, řekl Jandák na Frekvenci 1
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vítězslav Jandák

Řeč byla např. o sjezdu sociální demokracie, kde se stínový ministr financí Jan Mládek vyjádřil o živnostnících jako o parazitech. „Já si myslím, že to bylo velmi nešťastné. Neumím si to vysvětlit, tam nebyla žádná vyhrocená atmosféra,“ podivil se Jandák.

Sjezd ale podle něj jinak dopadl dobře. „Já si myslím, že nevybuchla atomová bomba, kterou řada novinářů čekala. Já jsem to nazval nuda v Ostravě,“ zhodnotil stínový ministr kultury. Jiří Dienstbier si podle něj zkazil svou pozici sám při prezidentské volbě.

Podle Jandáka by mohla současná vláda padnout dříve než v řádném termínu. Aktérem pádu by mohl být ministr financí Miroslav Kalousek. „On má dost vysoké preference na to, aby porazil svého největšího rivala. To není sociální demokracie, ale ODS,“ objasnil.

„Tato vláda má podporu 8,6 procenta obyvatel této země. To bylo lepší i za bolševika,“ prohlásil Jandák. Vyloučil, že by po volbách v roce 2014 ČSSD spolupracovala s TOP 09. „V této zemi je chyba, že se dělají koalice už před volbami,“ dodal.

Jandák popsal, že momentálně se začnou v jeho straně sestavovat kandidátky, a proto nikdo nemá ve volbách své místo jisté. „Já říkám úplně upřímně, že nevím, jestli budu kandidovat,“ řekl. Vyjádřil se i k poslanci Davidu Rathovi. „Zatím je obviněn, možná už obžalován, ale není soud.“

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sůl do ran Milionu chvilek. A s Fialou to také nepůjde. Komentátorka hodnotí terén po Babišově výhře

20:41 Sůl do ran Milionu chvilek. A s Fialou to také nepůjde. Komentátorka hodnotí terén po Babišově výhře

ROZHOVOR „Bojovat proti propagandě propagandou je zhruba stejně smysluplné, jako souložit za panenst…