Kalousek kritizuje kontroly na hranicích okresů: Mrháme zdroji, máme vládu tupců

02.03.2021 20:25 | Zprávy
autor: nab

Bývalý poslanec a člen TOP 09 Miroslav Kalousek se rozčiluje nad opatřením vlády proti šíření koronaviru týkajícím se omezení pohybu osob, postrádajícím podle něj smysl a efektivnost. Členy vlády neváhal na sociální síti Facebook označit za „tupce“.

Kalousek kritizuje kontroly na hranicích okresů: Mrháme zdroji, máme vládu tupců
Foto: Repro ČT24
Popisek: Exposlanec Miroslav Kalousek (TOP09)

Kabinet v pondělí rozhodl o nasazení až 5 000 vojáků a 300 celníků na pomoc policii v souvislosti s epidemií koronaviru. Za úkol budou mít vypomáhat policii při bezpečnostních kontrolách zpřísněných protiepidemických opatření, která platí ode dneška.

Od úterý se do kontrol zatím zapojí 3 834 vojáků a 270 celníků. Z mnoha různých stran se ozývá kritika, že vojáci by měli raději pomáhat v nemocnicích. Mnoha lidem, kteří se k situaci vyjadřují v české internetové obci, přijdou opatření nesmyslná. Někteří například zdůrazňují, že mají bydlení na hranici obce a musejí mnohdy cestovat například na poštu větší dálku, než kdyby jeli do jiného okresu. Další zase uvádějí, že si často chodili zaběhat na opuštěná místa ve vedlejším okresu, zatímco po jejich uzavření se nyní míjejí s desítkami lidí na jedné stezce frekventované jako na Václavském náměstí.

Své k situaci řekl i Miroslav Kalousek, který neočekává, že by se díky těmto opatřením epidemiologická situace výrazně zlepšila, ba naopak.

„Třicet tisíc chlapů hlídá od půlnoci hranice okresů. Největší akce ozbrojených sil v historii ČR proti občanům vlastního státu. Statisíce lidí budou přitom denně v přecpaných vozech veřejné dopravy legálně cestovat za prací,“ píše ve svém komentáři.

„Pandemie tak bude sílit dál. Na hranicích okresů jenom promrháme zdroje a zvýšíme naštvanost lidí. Máme vládu tupců...,“ konstatoval exposlanec závěrem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…