Kalousek lže, aby pomohl Sobotkovi. A komunisté se do té party přidali také. Už jsem všechno vysvětlil desetkrát, řádil v bulváru Andrej Babiš

17.03.2017 8:59 | Zprávy

Ministr financí Andrej Babiš poskytl rozhovor deníku Blesk. Vysvětloval v něm, jak je to s jeho aférou kolem dluhopisů. Prý je to tak, že si Miroslav Kalousek (TOP 09) vymyslel lež a tou lží teď pomáhá posílit pozice premiér Bohuslava Sobotky (ČSSD). Podle Babiše dělá Kalousek Sobotkovi beranidlo. A to ještě s komunisty po boku. Šéf hnutí ANO je tak přesvědčen, že se opakuje dobře známý scénář v němž se zavedené strany snaží vyhnat zlého Babiše.

Kalousek lže, aby pomohl Sobotkovi. A komunisté se do té party přidali také. Už jsem všechno vysvětlil desetkrát, řádil v bulváru Andrej Babiš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí ANO Andrej Babiš

Sněmovna vyzvala ministra financí Andreje Babiše, aby do konce dubna vysvětlil svou dluhopisovou aféru. Babiš v rozhovoru pro deník svým dobře známým stylem vysvětluje, že už všechno vysvětlil asi desetkrát, tak to udělá znovu, byť je bytostně přesvědčen, že vlastně nemá co víc vysvětlovat, protože tato kauza údajně stojí na lži předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska. 

Babiš se dovolává závěrů dvou auditorských firem, které ve své finální zprávě sdělily, že z hlediska mezinárodních standardů sice neprovedly žádný audit, ale doklady, které jim pan ministr předložil, dokazují, že v jistou chvíli vydělal dost peněz a mohl si jako občan koupit korunové dluhopisy své vlastní firmy v celkovém objemu za takřka miliardu a půl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Zajímalo by mě, jaký je zájem o kandidaturu za SOCDEM?

Hledal jsem totiž kandidáty, ale žádné jsem ani na vašich stránkách nenašel. Nebo jich snad máte tolik, že nevíte koho vybrat? To dost pochybuji, když od vás dost politiků přešlo jinam, což teda já neschvaluju a takové politiky nevolím

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Toto připomněli Ivanu Trojanovi po jeho nářku na Čechy

16:50 Toto připomněli Ivanu Trojanovi po jeho nářku na Čechy

V rámci představování filmu Neporazitelní v Karlových Varech došlo i na politiku. O tu se zajímá zej…