Kalousek na mě netlačí kvůli zmrazení důchodů, dušuje se Drábek

22.02.2012 20:28

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek z TOP 09 hovořil o úvaze ministerstva financí, že by se mohly zmrazit z úsporných důvodů důchody.

Kalousek na mě netlačí kvůli zmrazení důchodů, dušuje se Drábek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09)

Ministr Jaromír Drábek má starosti. Jak stabilizovat důchodový účet? „Ta úvaha, o které se spekuluje v médiích, mi samozřejmě dělá velké starosti, protože valorizace důchodů je jednou z těch základních položek v rozpočtu Ministerstva práce a sociálních věcí a zároveň také je to způsob, jak udržovat nebo zvyšovat příjmový standard důchodců. Já jenom připomenu, že u nás máme poměrně velmi vstřícný valorizační mechanismus, kdy ze zákona se penze valorizují o celou inflaci plus ještě třetinu růstu mezd. Když se podíváme do řady okolních zemí, tak třeba v Německu už několik let valorizují důchody o menší částku, než je inflace. Podobným způsobem je to v řadě dalších zemí,“ upozornil Drábek na radiu Impuls během rozhovoru s Václavem Moravcem.Pod tlakem nejsme, odmítá Drábek

Drábek odmítl, že by měl být pod tlakem svého stranického kolegy Miroslava Kalouska, aby na zmrazení důchodů kývl. „My pod žádným tlakem nejsme a žádnou takovou změnu nepřipravujeme,“ odmítl mnohé spekulace, že důchodci budou mít od roku 2013 zmrazené důchody.

Nicméně dodal, že Kalouskovo ministerstvo si nějaké analýzy dělá. „Co připravuje, respektive o čem uvažuje, co analyzuje ministerstvo financí v rámci úvah o dlouhodobém vývoji rozpočtů na roky 2013, 2014, 2015, to je samozřejmě úvaha, která se nejspíš asi na ministerstvu financí vede, nicméně ani vzájemně mezi resorty k žádné takové diskusi zatím nedošlo,“ dodal Drábek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ann

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Exšéf ČSSD Paroubek má co říct k hromadnému odchodu z kandidátky na jihu Moravy. Je to silné

20:20 Exšéf ČSSD Paroubek má co říct k hromadnému odchodu z kandidátky na jihu Moravy. Je to silné

Bývalý premiér Jiří Paroubek schvaluje zásah vedení ČSSD do kandidátky v Jihomoravském kraji, kam by…