Kalousek to dramaticky rozjel ve sněmovně: Tohle je to nejnebezpečnější, co jsem tady kdy viděl

15.07.2014 15:25

V Poslanecké sněmovně se rozhoduje o novele zákona o státní službě, proti které výrazně vystupují ODS a TOP 09. Takový zákon je sice podle opozice potřeba, ale nesouhlasí s předloženým návrhem. Miroslav Kalousek ho dokonce označil za nejnebezpečnější věc, kterou viděl během dvaceti let, co je v politice.

Kalousek to dramaticky rozjel ve sněmovně: Tohle je to nejnebezpečnější, co jsem tady kdy viděl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek
reklama

„Nic nebezpečnějšího jsem za dvacet let, co jsem v politice, neviděl,“ řekl ve sněmovně první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Na jednu stranu uznává, že takový zákon je potřeba, ovšem v podobě, jakou navrhla koalice, prý hrozí „zabetonování“ jednotlivých pozic.

Podle Kalouska je alarmující, že takový zákon zásadním způsobem určí další řízení státu. Přitom už vznik návrhu je podle něj podivný. Nejprve vznikl komplexní pozměňující návrh, pak komplexní pozměňující návrh tohoto návrhu. „To s tím lednovým textem nemělo společného vůbec nic, dokonce ani název,“ hřímal ve sněmovně exministr financí. „Jedná se o třetí nový text,“ dodal.

Novela by podle koalice měla být účinná už od ledna příštího roku, to je podle Kalouska ale příliš brzy. „Už jen ten proces projednávání každému gramotnému napovídá, že to prostě nemůže být kvalitní zákon,“ varuje Kalousek. Během jednání ve sněmovně chce prý udělat vše pro to, aby se zákon neschválil v této „nebezpečné“ podobě. „Na to máme lidi i výcvik,“ uzavřel v nadsázce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

On kecá, kecá! Hejma zná příští boj o Hrad. Dost temné barvy

7:56 On kecá, kecá! Hejma zná příští boj o Hrad. Dost temné barvy

Ve svém pravidelném pondělním vysílání řešil Ondřej Hejma tentokrát českou politiku. A to důkladně. …