Kancléř Mynář promluvil, jak to bude s jeho prověrkou

24.09.2015 16:35 | Zprávy
autor: luš

Pokud Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) neudělil hradnímu kancléři Vratislavu Mynářovi prověrku na stupeň přísně tajné, očekává prezident Miloš Zeman, že se Mynář proti rozhodnutí odvolá. Když i to nedopadne dobře, kancléře odvolá. Hlava státu to dnes řekla na tiskové konferenci po návštěvě Moravskoslezského kraje. Mynář uvedl, že rozhodnutí o výsledku prověrky má v obálce na svém pracovním stole.

Kancléř Mynář promluvil, jak to bude s jeho prověrkou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléř Vratislav Mynář

„Samozřejmě nevíme, co v té obálce je, třeba je to blahopřání ředitele NBÚ k Vánocům, které je poněkud předčasné,“ pokusil se dnes Zeman v žertu odpovědět novinářům na dotaz týkající se kancléřovy prověrky. „Pokud v té obálce bude rozhodnutí o neudělení prověrky na stupeň přísně tajné, předpokládám, ale nechci mluvit za pana kancléře, že jako jakýkoliv jiný občan České republiky využije možností, které mu dává proces odvolání,“ uvedl také.

„A jestliže ani tyto možnosti nedopadnou dobře, pak samozřejmě dodržím slovo, které jsem dal,“ nechal se slyšet. Zeman v minulosti řekl, že by v takovém případě musel Mynář ve funkci skončit.

Mynář tvrdí, že až dnes zjistí, jestli prověrku na nejvyšší stupeň přísně tajné dostal. Poté, co o údajně záporném rozhodnutí Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) informovala média, začal se prý o její osud zajímat. Novinářům dnes v Kuníně neřekl, jestli v případě špatného výsledku odstoupí. Záležet prý bude na prezidentovi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…