Kandidát ANO slibuje pětistovku na dovolenou. Jste zoufalí, vzkazuje dnešní hejtman z ČSSD

03.07.2020 7:47

V roce 2006 hnutí Mostečané Mostu na severu Čech slibovalo před volbami, že v losování rozdají spoustu cen lidem, kteří jim odevzdají hlas. V letech 2006 a 2010 se to vyplatilo, hnutí drtilo své soupeře. Poslanec ANO Martin Kolovratník se pravděpodobně rozhodl, že v Pardubickém kraji půjde stejnou cestou. Slibuje voličům, že jim dá 500 korun na dovolenou, když dostane dost hlasů. Podle současného hejtmana Martina Netolického (ČSSD) jde o projev zoufalství u hnutí ANO.

Kandidát ANO slibuje pětistovku na dovolenou. Jste zoufalí, vzkazuje dnešní hejtman z ČSSD
Foto: Archiv Martina Kolovratníka
Popisek: Martin Kolovratník
reklama

Předvolební kampaň pro podzimní krajské a senátní volby se rozbíhá na plné obrátky. Poslanec Martin Kolovratník (ANO) by se rád stal hejtmanem Pardubického kraje a voličům slíbil, že pokud ho svými hlasy dostanou do vedení kraje, přidá jim 500 korun na dovolenou.

Já vám prozradím, že já se svojí rodinou, s mojí ženou a s mými kluky jsem se rozhodl strávit dovolenou tady u nás v Pardubickém kraji. Po létě přijde podzim, krajské volby a ono je to propojené. Já jsem se rozhodl, že pokud dostanu vaši důvěru, tak osobně navrhnu, aby každý občan Pardubického kraje dostal voucher, poukázku na 500 korun, které může utratit za turistiku, za pobyt v Pardubickém kraji,“ oznámil Kolovratník na videu na sociální síti Facebook.

Současný Hejtman Martin Netolický serveru Aktuálně.cz sdělil, že proti podpoře turistiky v kraji také nic nemá, ale tento konkrétní návrh Martina Kolovratníka je podle jeho názoru nepromyšlený a ukazuje že hnutí ANO „teče do bot“. Mnohem lepší by podle Netolického bylo, aby kraj podpořil poskytovatele ubytování a vytvořil protostor pro to, aby lidé, kteří se ubytují v Pardubickém kraji, dostali jako bonus třeba vstupenku na hrad. Šlo by o jakýsi balíček ubytování a kulturního zážitku v jednom.

Návrh Martina Kolovratníka považuje za populistický.

Kolovratník si však na svém nápadu trvá. „Ale prostě přicházím s nějakou myšlenkou a vizí. Nabízím to lidem, a ti ať se rozhodnou. Myslím si naopak, že je dobré říct na rovinu, že tohle je můj nápad, a že pokud dostanu vaši důvěru, tak se ho pokusím uskutečnit,“ přislíbil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…