Kandidát na šéfa ČT: Televizi nelze řídit z kožených lenošek za zavřenými dveřmi

16.08.2011 17:11 | Zprávy

Z dosud neznámých možných kandidátů na post generálního ředitele České televize se vynořilo nové jméno. Jan Svoboda, dvaatřicetiletý někdejší marketingový ředitel Televize Prima a posléze i Dopravních podniků Hlavního města Prahy. Chce prý veřejnost přesvědčit o hodnotě České televize, aby chápala, za co platí poplatky.

Kandidát na šéfa ČT: Televizi nelze řídit z kožených lenošek za zavřenými dveřmi
Foto: Archiv
Popisek: Kandidát na generálního ředitele České televize Jan Svoboda
"Kandidátem budu až od dvaadvacátého srpna, ale můžu vám jako prvním potvrdit, že do toho, po diskuzi s mojí ženou, jdu. Jsem přesvědčený, že moje dosavadní profesní kariéra a nezatíženost stereotypy dává předpoklad k tomu Českou televizi postavit na nohy a zmodernizovat. S nástupem internetu, iPadu a sociálních sítí již televize není "bedna v obýváku," reagoval pro ParlamentníListy.cz Svoboda.

"Vedl jsem marketing na Televizi Prima a pak také marketing Dopravních podniků Hlavního města Prahy. To znamená, že mám zkušenost jak a televizí, tak s poskytovatelem veřejných služeb s dvanácti tisíci zaměstnanci a mnoha miliardovým rozpočtem," kvantifikuje Svoboda svou dosavadní praxi.


Co konkrétně nabízí České televizi? "Nabízím především změnu manažerského stylu. Přesvědčení, že instituci s téměř  šedesátiletou historií a sedmi miliardovým rozpočtem lze direktorovat z kožených lenošek za posltrovanými dveřmi kanceláře, je scestné, mylné a v dnešní době neudržitelné.  Řídit ČT nespočívá ve vydávání příkazů, ale spíš podpoře dobrých nápadů, které taková organizace již v sobě má," doplnil.

PSALI JSME:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Podle vás je prezident hloupý?

A to, že někteří politici i z řad vládních představitelů vyhrožují prezidentovi žalobou je v pořádku, ale když je to opačně, je to problém? Podle mě je problém, že se nedokáží přenést přes svá ega (hlavně Motoristé) a jednat státnicky v zájmu občanů a ČR.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tušili jsme. Ale tohle je novinka.“ Nastaly zlé dny pro Zelenského

20:55 „Tušili jsme. Ale tohle je novinka.“ Nastaly zlé dny pro Zelenského

Události posledních dní nejsou pro ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského příznivé. Najevo vy…