Kapsch si stěžuje na mýtný tendr

01.09.2017 9:58

Ministerstvo dopravy připravilo tzv. Jednací řízení s uveřejněním, ve kterém hodlá vybrat nového provozovatele mýtného systému v Česku. Přihlásili se celkem čtyři uchazeči, včetně dosavadního provozovatele systému – společnosti Kapsch. Server Zpravy.cz ale přinesl informaci, že firma současně podala na tendr, do kterého se přihlásila, i stížnost k Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Kapsch si stěžuje na mýtný tendr
Foto: Redakce
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok

Mluvčí společnosti Kapsch David Šimoník serveru prozradil, že si společnost stěžuje na to, že v tendru není jasně specifikováno, jaké informace a v jakém rozsahu poskytl stát o živém mýtném systému jednotlivým uchazečům. A právě kvůli tomu nepovažuje Kapsch tendr za dostatečně transparentní.

Celý článek naleznete ZDE.

Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) však tuto stížnost rázně odmítl. „Napadání soutěže a snaha ji zastavit není nijak překvapivá. Uděláme ale všechno pro to, aby konečně proběhla. Máme čtyři uchazeče v tendru. Ať se utkají a trh ukáže, kdo je schopen státu nabídnout nejlepší podmínky,“ sdělil Ťok ČTK.

Pokud tendr doběhne do konce podle původních předpokladů, jeho vítěz bude provozovat mýtný systém v Česku po roce 2019 a dalších deset let bude systém udržovat v chodu. Ministerstvo dopravy předpokládá, že nový provozovatel dokáže systém udržet v chodu za 29 miliard, nebo ještě levněji.

Vedle společnosti Kapsch se do tendru přihlásily také slovenská firma SkyToll, maďarská společnost National Toll Payment Services a německá firma T-Systems.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Špína! Frustrovaní Češi si vybíjejí nenávist. Svoboda má své hranice, láteřil Pavel Rychetský, vzpomněl Bangu a už to jelo

16:32 Špína! Frustrovaní Češi si vybíjejí nenávist. Svoboda má své hranice, láteřil Pavel Rychetský, vzpomněl Bangu a už to jelo

Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský hovořil na konferenci Nenávist na internetu, které se účast…