Kardinál Duka promluvil o lásce. A pak ho zrušili

30.12.2014 14:32 | Zprávy
autor: vam

Láska vyžaduje obousměrnost, každá jednosměrka je totiž slepou uličkou. I o tom hovořil kardinál Dominik Duka ve své poslední glose, kterou vysílala stanice Radiožurnál veřejnoprávního Českého rozhlasu.

Kardinál Duka promluvil o lásce. A pak ho zrušili
Foto: Filip Ferbie
Popisek: Kardinál Dominik Duka

Zákon lásky je podle Duky jedinou normou, která musí určovat veškeré jednání jednotlivce i společnosti. „Mojžíšem proklamovaná láska k Bohu a člověku není chápána jako dvě rovnoběžky, ale přímky, které se protínají,“ tvrdí církevní hodnostář s tím, že není možné milovat Boha a nemilovat člověka.

A stejně je to prý i naopak. „Láska k Bohu, který překračuje horizont našeho poznání, chápání a celou naši existenci, nám dává kontrolní měřítko. Tak, jak máš rád toho posledního, se kterým se setkáváš, taková je tvá míra lásky ke mně, říká Bůh,“ uvedl Duka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Právo se ptát

Podle vás je úkolem novinářů se kriticky ptám a politik by měl reagovat. Nic proti tomu. Ale myslíte, že stejné právo nemáme i my? A proč třeba vy neodpovídáte na to, co se vás zde občané ptají? Nemyslíte, že právě občanům byste se měli jako politici zpovídat především?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pandemie nám pomohla, abychom porazili klimatické šílenství

18:00 Pandemie nám pomohla, abychom porazili klimatické šílenství

KLIMA: VZPOURA PROTI PANICE V sérii odborných textů připravovaných ve spolupráci s mezinárodním věde…