Katastrofa letadla Alexandrovců: Nové informace ruského tisku, které už ukazují velmi přesným směrem

12.01.2017 6:45

Ruské ministerstvo obrany vyvrací spekulace o chybě druhého pilota jako příčině pádu ruského vojenského letounu Tu-154 z konce loňského roku. Přeživší Alexandrovci a jejich noví kolegové, kteří budou vybráni v rámci chystaného konkursu, zapějí v ruském Kremlu na oslavu „nepřemožitelné a legendární ruské armády“. Ruský generální štáb zároveň ostře popřel spekulace o chybě pilota.

Katastrofa letadla Alexandrovců: Nové informace ruského tisku, které už ukazují velmi přesným směrem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Koncert Alexandrovců ve sportovní hale

Ruská média informují o tom, že za katastrofu ruského vojenského letounu Tu-154, který se na konci minulého roku zřítil do Černého moře na cestě do Sýrie, může druhý pilot. Ruské ministerstvo obrany ovšem kontruje slovy, že takový závěr je „naprostý nesmysl“.

Ruský server Pravda.ru v úterý 10. ledna zveřejnil zprávu, ve které odkazoval na vyjádření ministerstva obrany a podle které za havárii letounu Tu-154 mohl druhý pilot, který se dopustil osudové chyby.

„Spletl si knipl s klapkami. Dalšími faktory byla příliš nízká výška letu a přetížení letounu,“ uvádí ruský server. „Expertům se podařilo plně rozkrýt detaily ukryté v černé schránce. Poté, co získali přístup k detailním informacím, přišli k závěru, že posádka letadla si dopuštěných chyb všimla již příliš pozdě.

V ruštině diskutováno ZDE

Anketa

Myslíte, že Jiří Kajínek je skutečně vinen tím, za co doživotně sedí v kriminále?

13%
87%
hlasovalo: 6147 lidí

Jen několik hodin po zveřejnění této informace se k incidentu vyjádřilo samo ruské ministerstvo obrany, které rázně popřelo verzi o chybě druhého pilota.

„Všechny zveřejněné úvahy o jakoby zjištěných příčinách letecké katastrofy Tu-154 v Soči jsou absolutním nesmyslem. Komise zabývající se vyšetřováním katastrofy na případu pořád ještě pracuje,“ uvedl oficiální představitel ministerstva obrany Ruské federace generál Igor Konašenkov.

„Obviňování kohokoli, aniž by bylo zakončeno vyšetřování komise, považujeme za absolutně nepřijatelné a amorální,“ zdůraznil generál.

Ruský vojenský letoun letěl z Moskvy do Sýrie. Na palubě bylo v době katastrofy 92 osob, včetně 64 umělců z vojenské hudební skupiny Alexandrovci, nepřežil nikdo.

V čínském Pekingu již národní umělecké centrum informovalo o zrušení koncertu vojenské skupiny, který byl původně naplánován na začátek února letošního roku.

Ruská Gazeta.ru informovala o tom, že akademický ansámbl Alexandrovci již vyhlásil konkurs, v rámci kterého bude usilovat o nalezení náhrady za zesnulé sólisty, tanečníky a další pěvce. Konkurs by měl podle informací serveru začít 16. ledna. Podle plánu by měli být všichni noví umělci vybráni během prvních deseti dnů.

Už měsíc poté, přesněji 23. února, Alexandrovci vystoupí před ruským politickým vedením ve stáním Kremlu v rámci koncertu, který bude věnován Dni ochránce národa.

Koncert má mít podle dostupných informací za úkol ukázat „moc a velikost nepřemožitelné a legendární ruské armády, vyjádřit úkoly a politické výzvy, se kterými se Rusko v uplynulém roce potýkalo, a oslavit heroickou pomoc, kterou ruská armáda přispěla v boji syrského národa s teroristickými organizacemi“.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: fib
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Že kradu?! Takže... Manžel ženy z ČT, Pospíšil a miliardy: Přituhuje. Piráti mají problém

6:58 Že kradu?! Takže... Manžel ženy z ČT, Pospíšil a miliardy: Přituhuje. Piráti mají problém

Do sporů kolem zakázky na servis souprav metra za 14,6 miliardy korun, kterou kritizuje opozice a ko…