Kauza Ivo Rittig se začíná zamotávat. Čtěte

24.02.2014 11:54 | Zprávy
autor: adr

Policie bude mít pravděpodobně problémy dokázat lobbistovi Ivo Rittigovi přímou účast na tunelování pražského dopravního podniku prostřednictvím vyvádění části peněz z prodeje jízdenek MHD. To, co na začátku vypadalo jako jasný korupční případ, se podle časopisu Euro začíná pořádně zamotávat.

Kauza Ivo Rittig se začíná zamotávat. Čtěte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tramvaj číslo 22

Dopravní podnik přišel nejdříve s posudkem, podle kterého mu nevznikla žádná škoda, i když firma Neograph zajišťující výrobu jízdenek posílala provize někam do daňových rájů. Nyní přichází podle týdeníku Euro další rána pro vyšetřovatele - dopravní podnik oznámil, že se nebude hlásit o náhradu škody ani v souvisejícím případu firmy Crosspoint, která získala kontrakt na prodej ve stanicích MHD.

Dopravní podnik žádnou škodu nehlásí. To se státnímu zástupci nezamlouvá

Postup pražského dopravního podniku se nelíbí dozorujícímu státnímu zástupci Adamu Borgulovi. „Vzhledem k tomu, že jsem některé skutečnosti v podání shledal rozporuplnými. Zejména s ohledem na dosavadní postoj poškozeného DPP ohledně jeho připojení se k trestnímu řízení s nárokem na náhradu škody, činím tedy dotaz, zda se jedná o skutečný projev vůle poškozeného, nebo jde o exces ze strany zmocněnce poškozeného DPP?" ptá se Borgula ve svém dopise adresovaném řediteli podniku Jaroslava Ďuriše.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…