Kauza strýček Brady a státní vyznamenání. Ministr Herman v ČT hovořil o rovné páteři

30. 12. 2016 23:09

Lidovecký ministr kultury Daniel Herman se v posledních Událostech, komentářích letošního roku v České televizi ještě jednou vrátil ke kauze vyznamenání-nevyznamenání svého strýce Jiřího Bradyho. Herman se prý dozvěděl něco o rovné páteři.

Kauza strýček Brady a státní vyznamenání. Ministr Herman v ČT hovořil o rovné páteři
Foto: Vít Hassan
Popisek: Jiří Brady s ministrem kultury Danielem Hermanem
reklama

„Já jsem byl na podzim v Kanadě a při té příležitosti jsem se s panem Bradym setkal. On to vnímal jako úžasné přijetí v rodné zemi, kterou má velmi rád. Vnímal to velmi pozitivně jako důkaz, že je zájem o demokracii. Pro mě osobně to bylo velmi obohacující období, během kterého jsem si ověřil rovnost páteře některých lidí,“ zaznělo na úvod z úst ministra Hermana.  

Posléze odmítl, že by byl nějakým spojencem Andreje Babiše. Na ministrovi financí ocenil toliko skutečnost, že v uplynulých letech šéf státní kasy významně navýšil peníze pro ministerstvo kultury. O případné spolupráci či nespolupráci ANO a KDU-ČSL po volbách má smysl hovořit až po volbách, podle toho jak dopadnou. V tuto chvíli má Herman zájem stát se lídrem lidovců pro nadcházející volby v Praze. Pražská organizace KDU-ČSL je jedna z těch, které neztrácejí členy, ale rostou,“ pochvaloval si Herman.

Nakonec odmítl, že by v tuto chvíli uvažoval o prezidentské volbě. „Člověk musí uvnitř cítit, že do toho má jít a že to tak má být, do této fáze jsem zatím nedospěl,“ uzavřel své vystoupení. Než se úplně rozloučil, popřál všem do nového roku 2017 vše nejlepší.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primář, na kterého chtěli poslat policii: Chtít odškodnit kvůli covidu? Neuvěřitelné. Nemorální seniorské autobusy, zabijácké vouchery

19:52 Primář, na kterého chtěli poslat policii: Chtít odškodnit kvůli covidu? Neuvěřitelné. Nemorální seniorské autobusy, zabijácké vouchery

Na ústeckého primáře Pavla Dlouhého už bylo připraveno trestní oznámení za slova, že vypravit se v 8…