Každým rokem si toho můžeme koupit méně, předstihli nás i Slováci

14.11.2013 12:01 | Zprávy
autor: dkr

Češi chudnou a jejich kupní síla je čím dál, tím menší. Vyplývá to z průzkumu společnosti Incoma GfK, který zmiňují Novinky.cz. Podle něj kupní síla domácností klesá od roku 2011 a průměrný obyvatel Česka má letos k dispozici o zhruba 43 procent méně peněz než průměrný obyvatel Evropy.

Každým rokem si toho můžeme koupit méně, předstihli nás i Slováci
Foto: internet
Popisek: potraviny, ilustrační foto

Česko se tak prý v kupní síle propadá na evropském žebříčku. V úrovni kupní síly na obyvatele se letos ČR dostala na 24. místo. Tabulky uvádějí, že dosáhla při evropském srovnání 56,8 procent evropského průměru.

Server Novinky.cz píše, že Češi jsou na tom lépe než Poláci či Maďaři, ale hůře než Slováci. Ti prý naši republiku o jedno místo předstihli.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Kmotři

Jak je podle vás možné, že tu vládnou stále kmotři, jak sama tvrdíte? Co je podle vás špatně? Nemyslím fakt, že vládnou, ale jak je to možné? Nejde tomu zabránit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Maňásci. Politické školení na cenách Anděl neprošlo jen tak

4:44 Maňásci. Politické školení na cenách Anděl neprošlo jen tak

James Cole, Jakub Jirásek, Yasha 96 a další umělci využili přímého přenosu předávání hudebních cen A…