Kdo je z hejtmanů nejpopulárnější? Jiří Čunek, odpověděl průzkum

06.04.2018 15:20

Společnost SANEP se zeptala lidí, kterého hejtmana mají nejraději. A takhle to dopadlo. Jasně zvítězil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL). Druhý na pásce skončil trestně stíhaný hejtman Martin Půta (Starostové Libereckého kraje) a třetí pozici na stupních vítězů obsadil komunistický hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Kdo je z hejtmanů nejpopulárnější? Jiří Čunek, odpověděl průzkum
Foto: Daniela Černá
Popisek: Premiér Andrej Babiš a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek na tiskovém brífinku
reklama

Průzkum společnosti SANEP ukázal, že nejoblíbenějším hejtmanem v České republice je Jiří Čunek (KDU-ČSL) ze Zlínského kraje. Čunek získal 46,8 procenta hlasů. Druhý Martin Půta (SLK) získal 41,2 procenta hlasů. Stupně vítězů doplnil Oldřich Bubeníček (KSČM) z Ústeckého kraje se ziskem 35,9 procenta hlasů. Nikdo další z hejtmanů nedosáhl v oblíbenosti na hranici 35 procent. Poslední hejtman v pořadí Ladislav Okleštěk (ANO) z Olomouckého kraje nedosáhl dokonce ani na 17 procent.

„Čtvrtá příčka pak patří hejtmance Středočeského kraje Jaroslavě Pokorné Jermanové (hnutí ANO). Středočeská hejtmanka Jaroslava Jermanová Pokorná tak aktuálně získala od obyvatel Středočeského kraje v souhrnu 34,8 % kladných hlasů. Další žena v čele 14 územně samosprávných celků, pražská primátorka Adriana Krnáčová (hnutí ANO), se pak umístila se ziskem 26,8 % kladných hlasů na osmém místě. Na dvanácté pozici se umístil se ziskem v souhrnu 19,4 % kladných hlasů hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek. Na předposlední příčce se pak aktuálně umístil se ziskem v souhrnu 17,3 % kladných hlasů hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard,“ napsal SANEP.

Stojí za pozornost, že průzkum ze srpna loňského roku ukázal, že jasným vítězem v oblíbenosti hejtmanů byl Jiří Čunek. Na prvním místě se tedy nic nezměnilo. V srpnu Čunek získal 40,1 procenta hlasů. Druhé, třetí a čtvrté místo zůstalo také beze změny. Totéž platí o místu posledním. Na chvostu v srpnu 2017 taktéž skončil Ladislav Okleštěk z ANO.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora pro Jakuba Železného z Reflexu: Prezident Svoboda skutečně zradil národ

18:46 Podpora pro Jakuba Železného z Reflexu: Prezident Svoboda skutečně zradil národ

Komentátor Viliam Buchert píše na serveru Reflex.cz, že moderátor České televize Jakub Železný píchl…