Kdyby tak neexhiboval, lidé by se více dozvěděli, setřel moderátora TV Nova Kubek

27.10.2020 20:38

Do doktora Milana Kubka se včera pustil moderátor televizních zpráv na Nově Petr Suchoň. Bránit ho musel imunolog Václav Hořejší. V rozhovoru pro server iDnes přiznal, že je mu líto, jak moderátor zbytečně exhiboval. „My se v tom akorát plácáme, nová opatření způsobují krizi důvěry, vládě věří méně a méně lidí,“ pověděl Kubek.

Kdyby tak neexhiboval, lidé by se více dozvěděli, setřel moderátora TV Nova Kubek
Foto: Screen serveru youtube
Popisek: Moderátor Petr Suchoň hovoří s prezidentem ČLK Milanem Kubkem
reklama

Server iDnes přinesl rozhovor s prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem. Ten byl 26. října hostem večerních zpráv na Nově, kdy se do něj pustil moderátor zpráv Petr Suchoň. „Pane prezidente, nejprve k vašemu vyjádření ve zkratce. ‚Lékaři padají na hubu a lidé si chodí kupovat biomrkev.‘ To jste myslel jak?“ odstartoval Suchoň útok hned poté, co Kubek pozdravil diváky.

Anketa

Souhlasíte se zákazem vycházení od 21 do 5?

62%
38%
hlasovalo: 28876 lidí

Kubek začal vysvětlovat, že minulý týden přes veškerou péči lékařů a sester zemřelo 760 pacientů a tento týden i navzdory obrovskému vypětí sil všech zdravotníků zemře další tisíc lidí. „Já se ptám, jak dlouho nám ještě budou muset umírat lidé, aby lidé konečně vzali na vědomí, že nám hrozí skutečně vážná epidemie, a začali se podle toho chovat,“ řekl Kubek.

Suchoňovi to nestačilo a znovu na Kubka zaútočil. „Mě zajímá ten příměr. Co udělal člověk špatně v tom, že šel na povolený trh, dodržel všechna opatření, dodržel rozestup, měl na sobě roušku. Vy byste ho poslal kam? Do přeplněného supermarketu?“ chtěl vědět.

„Já bych především vyzval všechny, aby omezili své venkovní aktivity na minimum. Aby chodili do práce, pokud do práce chodit musí, aby absolvovali nezbytný nákup a aby na veřejnosti a venku nosili roušky, protože roušky zachraňují život,“ odvětil prezident ČLK.

Spor dále ještě gradoval. V dalším vstupu se objevil imunolog Václav Hořejší. Moderátor Suchoň chtěl vědět, jak odhaduje další vývoj epidemie v Česku, ale profesor na Suchoně tvrdě uhodil a kolegy Kubka se zastal.

Fotogalerie: - Mše za oběti koronaviru

Mše svatá za uzdravení nemocných koronavirem a pom...
Mše svatá za uzdravení nemocných koronavirem a pom...
Mše svatá za uzdravení nemocných koronavirem a pom...
Mše svatá za uzdravení nemocných koronavirem a pom...
Mše svatá za uzdravení nemocných koronavirem a pom...
Mše svatá za uzdravení nemocných koronavirem a pom...

Sám Milan Kubek je rád, že se tak závažnému tématu dostalo v hlavních zprávách na Nově tolik prostoru, avšak prý pokud by pan moderátor zbytečně neexhiboval, mohl se ten čas využít mnohem lépe a lidé by se toho dozvěděli více. Reakce imunologa Hořejšího ho potěšila. „Pan profesor je totiž skutečně úctyhodná osobnost,“ dodal.

Celý rozhovor ZDE

„Moderátor i televize se za výstup druhý den omluvili. Přijal jste to?“ zeptal se redaktor.

„To jsem zatím nezachytil. Pan moderátor mi ale později večer sám volal a vyříkali jsme si to. Jeho omluvu jsem přijal,“ odpověděl Kubek. Prý je v současné době zapotřebí, aby veřejnost dostávala přesné informace, jelikož zdravotníci dělají, co mohou. „Pokud nám však nepomohou občané tím, že budou dodržovat veškerá protiepidemická opatření, tak to nezvládneme. Jestliže nám minulý týden zemřelo 770 lidí a tento týden pravděpodobné zemře dalších tisíc, tak se sám sebe musím ptát, kolik lidí ještě musí zbytečně zemřít, aby veřejnost začala brát koronavirus skutečně vážně,“ zdůraznil Kubek.

Anketa

Babiš si stěžuje, že lidé dostatečně neomezili svůj pohyb a sociální kontakty. Myslíte, že vy osobně jste omezili pohyb a sociální kontakty dostatečně?

94%
6%
hlasovalo: 15030 lidí

Z nových opatření vlády je zklamaný. Ta prý aplikuje salámovou metodu, když ke každému opatření přidá mnoho výjimek. Byl by pro úplný lockdown. Poukázal též na Izrael, který nám ukazuje cestu, jelikož lidé sice tam byli dle Kubka měsíc v karanténě, ale teď už chodí na pláž.

„My se v tom akorát plácáme, nová opatření způsobují krizi důvěry, vládě věří méně a méně lidí. Společnost je navíc rozpolcená, část obyvatel vnímá covid-19 jako vážnou hrozbu, druhá skupina lidí zase infekci nevnímá tak naléhavě a více pociťuje ekonomické dopady opatření. Takže ve výsledku jsou nespokojeni všichni. Kdybychom zatnuli zuby a zůstali tři týdny doma, čísla by se zbrzdila a lidé by viděli, že opatření mají smysl,“ myslí si Kubek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle vyjde! Šlachta a Přísaha: Protřelý hlas promluvil. A bublá Nečas

8:17 Tohle vyjde! Šlachta a Přísaha: Protřelý hlas promluvil. A bublá Nečas

Někdejší šéf dnes již neexistujícího Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) oznámil, že…