Kdysi odešli otrávení z ODS, dnes Nečase zachraňují

23.04.2012 8:22 | Zprávy
autor: mp

Milan Šťovíček, Martin Vacek či Pavel Bém. To jsou muži, kteří bývali členy ODS, ale ve zlém se s partají rozešli, či byli „odejiti“. V těchto dnech ale bude záležet právě na nich, zda kabinet premiéra Petra Nečase (ODS) přežije. Premiérovi nezbyde, než se spoléhat na modré odpadlíky. Pokud chce pokračovat v reformách.

Kdysi odešli otrávení z ODS, dnes Nečase zachraňují
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Miroslav Kalousek, Petr Nečas, Karolína Peake

Ve sněmovně dnes sedí nemálo poslanců, kteří v minulosti působili v ODS, ale pak řady občanských demokratů opustili, a dnes působí jak ve VV, tak v TOP 09, ale i v nové platformě Karlíny Peake. Poslanec Martin Vacek se zná s premiérem ještě z místní organizace ODS na Zlínsku, ale tam na něj dnes nevzpomínají právě v dobrém. Přesto ho v těchto dnech bude Nečas potřebovat. Nejen o klíčové roli zákonodárce Vacka informují dnešní Hospodářské noviny.

Počet modrých odpadlíků narůstá

„To, že v ODS není všechno v pořádku, je evidentní, vidíme to nejen v Litvínově, ale i na jiných úrovních.“ Tato slova pronesl někdejší starosta Litvínova Milan Šťovíček zvolený za ODS v době, kdy byl Nečas místopředsedou strany. Dnes je tentýž muž připraven v řadách VV nebo v nové platformě Karolíny Peake dále podporovat Nečasův kabinet podobně jako Vacek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…