Kdysi odešli otrávení z ODS, dnes Nečase zachraňují

23.04.2012 8:22

Milan Šťovíček, Martin Vacek či Pavel Bém. To jsou muži, kteří bývali členy ODS, ale ve zlém se s partají rozešli, či byli „odejiti“. V těchto dnech ale bude záležet právě na nich, zda kabinet premiéra Petra Nečase (ODS) přežije. Premiérovi nezbyde, než se spoléhat na modré odpadlíky. Pokud chce pokračovat v reformách.

Kdysi odešli otrávení z ODS, dnes Nečase zachraňují
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Miroslav Kalousek, Petr Nečas, Karolína Peake

Ve sněmovně dnes sedí nemálo poslanců, kteří v minulosti působili v ODS, ale pak řady občanských demokratů opustili, a dnes působí jak ve VV, tak v TOP 09, ale i v nové platformě Karlíny Peake. Poslanec Martin Vacek se zná s premiérem ještě z místní organizace ODS na Zlínsku, ale tam na něj dnes nevzpomínají právě v dobrém. Přesto ho v těchto dnech bude Nečas potřebovat. Nejen o klíčové roli zákonodárce Vacka informují dnešní Hospodářské noviny.

Počet modrých odpadlíků narůstá

„To, že v ODS není všechno v pořádku, je evidentní, vidíme to nejen v Litvínově, ale i na jiných úrovních.“ Tato slova pronesl někdejší starosta Litvínova Milan Šťovíček zvolený za ODS v době, kdy byl Nečas místopředsedou strany. Dnes je tentýž muž připraven v řadách VV nebo v nové platformě Karolíny Peake dále podporovat Nečasův kabinet podobně jako Vacek.

Členkou ODS byl ostatně i sama vicepremiérka Peake a to v roce 1997 v době tzv. sarajevského atentátu, kdy krátce vstoupila do ODS, aby vyjádřila podporu Václavu Klausovi. Tím však výčet odrodilců ODS zdaleka nekončí. Patří mezi ně také poslanec Petr Skokan, první hejtman Libereckého kraje z ODS. Ten ze strany odešel poté, co ztratil místo na kandidátce. Dnes je pevně rozhodnut zůstat ve VV.

Bude také záležet na stanovisku poslanců Michala Doktora či Pavla Béma. První odešel z ODS v okamžiku, kdy nezískal post ministra průmyslu a obchodu, druhý k tomu byl donucen pod tlakem propuknuvší aféry s lobbistou Romanem Janouškem. Oba muži deklarují, že jsou připraveni vládu podporovat. Z pražských občanských demokratů patří mezi odpadlíky i František Laudát, jenž dnes obléká dres TOP 09.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Musí pracovat, musí se mýt... Maláčová navštívila romské lokality. A začalo veselo

7:31 Musí pracovat, musí se mýt... Maláčová navštívila romské lokality. A začalo veselo

Místopředsedkyně ČSSD a šéfka resortu práce a sociálních věcí Jana Maláčová má obavy, že ve vyloučen…