Když se daří, tak se daří. Advokáti z ROWAN LEGAL měli pod Hřibem žně

14.12.2022 16:30 | Kauza

Advokátní kancelář Rowan legal vešla do povědomí širší veřejnosti v souvislosti s kauzou bývalého ministra dopravy Vladimíra Kremlíka. Ten v minulosti obvinil Martina Janouška,  jednoho ze spolumajitelů, z úplatkářství. 

Když se daří, tak se daří. Advokáti z ROWAN LEGAL měli pod Hřibem žně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Nové radnice, sídla pražského magistrátu

Psal se rok 2019 a média se začala zajímat o zakázky pro advokátní kancelář ROWAN LEGAL. Ta podle webu zdopravy.cz získala na Ministerstvu dopravy první zakázku bez soutěže v době, kdy resort vedl Kremlík. A proč to byl problém? Protože Kremlík v advokátní kanceláři v minulosti působil. Šlo o smlouvu se stáním podnikem Cendis. Nebyla to však jediná smlouva.

Než se rok s rokem sešel,  tak Kremlík na svém ministerském postu skončil. Hovoříme o lednu 2020. Ani ne měsíc poté média řeší novou kauzu, ve které jsou stejní účastníci - Kremlík a ROWAN LEGAL. Tentokrát se však nejedná o nic menšího, než o obvinění z úplatku.

Kremlík tehdy obvinil Martina Janouška, jednoho ze spolumajitelů, z toho, že mu nabídl úplatek ve výši jednoho a půl milionu. Ve třetím čtvrtletí roku 2020 byl Janoušek Národní centrálou proti organizovanému zločinu (NCOZ) obviněn z podplácení, odešel jak z vedení advokátní kanceláře, tak z pozice společníka. 

O rok později byla celá věc ukončena. Již v lednu 2021, vrátil soud případ policistům a o pár měsíců později, jak informoval Ekonomický deník, byl Janoušek zbaven obvinění. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…