Kittner už nevede Libereckou ODS. Za vším jsou prý tahy oponentů

24.09.2011 8:28 | Zprávy
autor: tan

V čele občanských demokratů v Liberci už nestojí bývalý primátor krajského města Jiří Kittner. Rozhodli o tom delegáti páteční konference, kteří předsedou místní rady zvolili libereckého zastupitele Tomáše Hampla.

Kittner už nevede Libereckou ODS. Za vším jsou prý tahy oponentů
Foto: liberec.cz
Popisek: Detail liberecké radnice při západu slunce
ČTK i ParlamentnímListům.cz informace potvrdila místní ODS a její místopředseda Ondřej Červinka. Druhým místopředsedou byl zvolen Štěpán Křeček. Změna ve vedení liberecké ODS byla očekávaná, Kittner funkci neobhajoval.

Libereckým primátorem byl Kittner od roku 1999 do loňského roku, kdy ODS v krajském městě ve volbách utrpěla porážku od sdružení Změna pro Liberec a v libereckém zastupitelstvu se stala opoziční stranou. To se nezměnilo ani poté, co byl na jaře odvolán primátor ze Změny pro Liberec Jan Korytář a nahradila jej sociální demokratka Martina Rosenbergová. Kittner zůstává i nadále členem zastupitelstva města Liberce.

Samotný Kittner přitom ještě před několika dny usilovat o předsednické křeslo chtěl. Obvinění, které proti němu a dalším dvěma někdejším politikům vznesla protikorupční policie, jej ale přimělo kandidatury se vzdát, jakkoli jej považuje pouze za politický tah jeho oponentů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

K čemu jsou vyšetřovací komise?

Tvrdíte, že je chcete zřizovat třeba ke kauze Dozimetr, ale můžete uvést jeden příklad, kdy ustanovení komise bylo k něčemu dobré a komise něco vyřešila?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Křesťanský symbol je nevhodný. Srbští fotbalisté dostali obří pokutu

22:05 Křesťanský symbol je nevhodný. Srbští fotbalisté dostali obří pokutu

Bělehradská Crvena Zvezda čelí tvrdému trestu od UEFA. Pokuta ve výši téměř 100 tisíc eur za inciden…