Klaus: Prohlášení vlády je vágní, sněmovna by ho měla odmítnout

18.02.2014 10:44

Bývalý prezident Václav Klaus zkritizoval programové prohlášení vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) jako vágní. Vláda podle něj slibuje řadu zákonů, aniž naznačila, v jaké podobě je chce prosadit. Sněmovna by měla prohlášení odmítnout, uvedl Klaus na dnešní tiskové konferenci.

Klaus: Prohlášení vlády je vágní, sněmovna by ho měla odmítnout
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus

„Nás popuzuje a zlobí, že je ve vládním prohlášení pouze nazvána celá řada zákonů, z jejichž názvů prostě nelze vůbec nic usuzovat ohledně jejich politického směřování či koncepce. Jsou to pro nás jen prázdné přísliby," řekl Klaus.

Jako příklady zmínil zákony o kultuře, o cestovním ruchu, o podpoře sportu či o státním zastupitelství. Jednotlivostí, s nimiž nemůže souhlasit, je však prý celá řada. Za „falešný příslib" označil zákon o státní službě, který podle něj bude mít zcela opačný dopad, než věří vládní koalice - sníží prý kvalitu a zvýší rigiditu státních úředníků.

Dalším prázdným příslibem jsou podle Klause slova o provedení prověrky mandatorních výdajů. Vadí mu, že prohlášení nezmiňuje konkrétní změny, které by měly tyto výdaje snížit. Jako hrubou chybu zkritizoval také rozhodnutí nezavádět školné ani zápisné na vysokých školách. „Naše opožďování za světem bude jen a jen pokračovat," poznamenal.

O vyslovení důvěry Sobotkově vládě bude dnes hlasovat sněmovna. Koalice ČSSD, ANO a lidovců má pohodlnou většinu 111 hlasů. Pro získání důvěry musí vláda získat nadpoloviční většinu hlasů přítomných poslanců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiši, je to tu: Přivedl ČSSD k totální katastrofě, teď odpálil vládu. A právě se k němu přidali další

11:03 Babiši, je to tu: Přivedl ČSSD k totální katastrofě, teď odpálil vládu. A právě se k němu přidali další

Předseda ČSSD už dal najevo, že by si přál pokračování menšinové vlády ANO a ČSSD podporované komuni…