Klaus jednal s Bobošíkovou. Zítra za ní jde Šťastný. Řešit spolu budou...

23. 8. 2013 22:45

Dlouholetý člen ODS a poslanec Boris Šťastný po patnácti letech vystoupil ze strany. Chce vybudovat novou, skutečně pravicovou stranu s Václavem Klausem v čele. V pátečních Událostech, komentářích naznačil, o co by straně mělo jít.

Klaus jednal s Bobošíkovou. Zítra za ní jde Šťastný. Řešit spolu budou...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ex-poslanec Boris Šťastný
reklama

„Jde o to, aby ČR měla silný pravicový subjekt, aby se někdo dokázal postavit za ekonomickou prosperitu, za nízké daně, za malý stát, za omezování byrokracie, za národní suverenitu,“ vypočítával ryze konzervativní zásady. „Musejí se sjednotit lidé, kteří mají stejný názor.“ Poukázal tím na fakt, že konzervativní scéna, kam TOP 09 ani ODS rozhodně nepatří, je rozdrobená a chybí jí hlava. Tou by mohl být právě bývalý prezident.

Ten se v pátek setkal s předsedkyní Suverenity Janou Bobošíkovou. O čem přesně jednali, nechtěli komentovat. „Zítra s paní Bobšíkovou mám schůzku také,“ prozradil Šťastný.

Konzervativci mají šanci jedině s Klausem, říká komentátor

„ODS postupně ztratila vládu, stoosmnáctičlennou většinu ve sněmovně, většinu v Senátu, všechny kraje, pražskou radnici, řadu velkých měst a městských částí a ocitla se na samém dně volebních preferencí. Neúspěšní lidé, kteří toto způsobili, nevyvodili žádnou osobní odpovědnost. A tito lidé dnes mluví o obnově,“ připomněl tristní stav, v jakém se strana nachází.

Komentátor Alexandr Mitrofanov si myslí, že „Václav Klaus nyní čelí určitému působení několika skupin, které si ho chtějí uzmout pro sebe. Může se stát, že tak dlouho bude váhat, až to prováhá“. Pokud ale konzervativci mají šanci ve volbách uspět, pak jedině s Václavem Klausem.

Zemanovci mají z kandidatury Mynáře radost

V pořadu vystoupil i místopředseda SPOZ Vladimír Kruliš, který obhajoval rozhodnutí prezidenta Zemana. Ten v pátek dovolil svému kancléři Vratislavu Mynáři kandidovat ve sněmovních volbách. „I já jsem byl za, aby byl naším kandidátem. On se nikdy netajil tím, že je zemanovec. Proto to spíš oceňuji.“

Daniel Kroupa z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem to ale vidí opačně. „On diskredituje prezidenta, jeho nestrannost. To nepřichází v úvahu v normální demokratické zemi. Regulérní postup je odstoupit z takové funkce, pokud se rozhodne kandidovat. Je tragédie, když se úředníci pletou do politiky a naopak.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Po*ebaná hnojiva." ,,Nejezdi ve Ferrari!" Bohatý člen TOP 09 zažil Babiše. Dávno. Nenadává

13:01 ,,Po*ebaná hnojiva." ,,Nejezdi ve Ferrari!" Bohatý člen TOP 09 zažil Babiše. Dávno. Nenadává

Člen TOP 09 a bývalý ředitel Komerční banky Radovan Vávra byl hostem podcastu Insider na Infu. V poř…