Klaus na diskusi Akce D.O.S.T. promluvil o vládě: Jen škrty investic

17. 6. 2013 19:30

Události z minulých dnů, které vyeskalovaly až k odchodu Petra Nečase z pozice premiéra, nás vzdálily od reálné politiky. Podle bývalého prezidenta Václava Klause je nyní naším úkolem se k ní vrátit. Klaus promluvil na diskusním večeru konzervativního hnutí Akce D.O.S.T.

Klaus na diskusi Akce D.O.S.T. promluvil o vládě: Jen škrty investic
Foto: Hans Štembera
Popisek: Občan Václav klaus

"Úkolem je učinit všechno pro návrat k reálné politice, od které nás události z minulého týdne tak vzdálily," uvedl Václav Klaus. Východisko vidí ve vzniku nové politické strany nebo v radikální transformaci stávajících.

Událostmi z minulého týdne Klaus myslí masivní odposlechy a kauzu kolem Petra Nečase a jeho bývalé pravé ruky Jany Nagyové. „Zásah 400 policistů je pro mě nepochopitelná věc,“ dodal exprezident k zatýkání.

Okomentoval i druhou část kauzy, a to obvinění bývalých poslanců ODS Petra Tluchoře, Marka Šnajdra a Ivana Fuksy. „Kriminalizují se běžné politické kroky,“ míní Klaus. „Je třeba dupnout na brzdu a vrátit se k politice, než bude úplně pozdě.“

Klaus se také pustil do kritiky současné vlády. Poukázal například na ekonomickou krizi, z níž se Česká republika jako jediná ve srovnání se sousedy stále nedostala. Krizi navíc prožíváme i v oblasti politické a společenské. 

„Kalousek škrtá, ale ne mandatorní výdaje, nýbrž investice. To je smrtící,“ dodává Klaus. Poukázal také, že Česko je exportní země, ale země, kam exportuje, stagnují – a s nimi stagnuje i ČR. Oblasti mimo Evropu přitom rostou.

Nakonec exprezident krátce okomentoval i ODS, v níž byl dříve předsedou. „ODS se z výprasku prezidentské volby a dalších voleb vůbec nepoučila, nezměnila, nereflektovala prohru,“ řekl. S úsměvem pak dodal, jak s napětím v prvním kole voleb sledoval „duel“ mezi Janou Bobošíkovou a Přemyslem Sobotkou o poslední místo… A fandil Bobošíkové.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík, pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnus se valí dál. „Babiš na Národní“ má pokračování

13:30 Hnus se valí dál. „Babiš na Národní“ má pokračování

Premiér Andrej Babiš na svém facebooku sdílel fotografii z pražské Národní třídy, kde ještě za tmy v…