Klausovec Strejček rezignoval na předsedu ODS v kraji Vysočina

30.10.2012 10:36

Europoslanec a člen výkonné rady Ivo Strejček rezignoval na regionálním sněmu ODS na post předsedy ODS v kraji Vysočina a nebude již kandidovat ani do výkonné rady. Strejček o tom informoval ParlamentníListy.cz.

Klausovec Strejček rezignoval na předsedu ODS v kraji Vysočina
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Strejček

Ivo Strejček před sněmem v reakci na debakl ODS v krajských volbách oznámil kandidaturu na místopředsedu ODS s tím, že ODS potřebuje změnu. Ale pouze za předpokladu, že získá nominaci regionu. Ve volbě na nominaci na řadového místopředsedu sice získal 39 ze 75 hlasů, stejně jako Miroslava Němcová, ale přesto rezignoval s tím, že je nutnější silnější mandát.

Nominaci na první místopředsedkyni ODS získala Miroslava Němcová, na předsedu Petr Nečas. Vysočina měla doposud ve výkonné radě ODS dva zástupce, Ivo Strejčka a Jana Tesaře, nyní bude mít pouze jednoho. Strejček ani Tesař funkci ve výkonné radě už neobhajovali.

Klausovec a kritik posunu ODS doleva

Vysočinu bude ve výkonné radě pravděpodobně zastupovat senátor Miloš Vystrčil, který dostal nominaci regionálního sněmu.

Europoslanec Ivo Strejček patří ke klausovcům a je dlouhodobým kritikem vývoje v ODS a jejího posunu doleva a rezignace na hodnoty, na kterých ji založil právě Václav Klaus. Strejček protestuje proti zvyšování daní a je výrazným odpůrcem socialistických a centralistických tendencí v EU. Podle něho by se měla vést debata o tom, zda je členství v EU pro ČR ještě přínosem.

Vedením ODS v regionu byl do nejbližšího volebního sněmu pověřen místopředseda Stanislav Cejpek. Regionální sněm, který zvolí nového předsedu, by se měl sejít pravděpodobně někdy v únoru či březnu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já už jsem vám jednou řekl... Moderátor ČRo tlačil na Fialu kvůli pandemickému zákonu. Ten se nakonec neudržel

19:07 Já už jsem vám jednou řekl... Moderátor ČRo tlačil na Fialu kvůli pandemickému zákonu. Ten se nakonec neudržel

Premiér Petr Fiala z ODS byl hostem Dvaceti minut Radiožurnálu, kde se věnoval vývoji epidemie. Věří…