Klausovu amnestii cupuje i herec Kraus: Prezident jen zametá stopy

05.01.2013 11:56

Amnestii, kterou vyhlásil prezident Václav Klaus, napadl i moderátor a herec Jan Kraus. Podle něj Klaus po sobě akorát důkladně uklízí. A aby krytí bylo kompletní, chystá si prezident ještě udělení milostí, všímá si bavič na svém webu.

Klausovu amnestii cupuje i herec Kraus: Prezident jen zametá stopy
Foto: Nejvic.info
Popisek: Moderátor a herec Jan Kraus
reklama

„Já pitomec se domníval, že Klaus na závěr své prezidentské kariéry – přece jen chce být velkorysý a tak dal amnestii,“ píše na svém webu Krausmagazin.cz s tím, že je dnes už jasné, že místo jeho naivní iluze o velkorysosti se Klaus pragmaticky rozhodl „uklidit“ – zamést stopy.  A to za celým svým funkčním obdobím.

Bezkonkurenční amnestie

„V takovém uklízení je amnestie zcela bezkonkurenční. Naprostý klid,“ glosuje pardon Kraus. Nikdo totiž jen tak časem nevytáhne podezřelé a podivné kauzy z doby jeho dlouhého úřadování. A kdyby se někdo přece jen rozhodl vytáhnout nějakou tu podezřelou kauzu, může se s tím podle Krause akorát píchnout do oka – amnestováno.

„A kdyby nějaké ty drobty přece jen zbyly, na to má Václav Pero přichystané milosti. A starou, dobrou, známou, paní Veseckou, by rád připíchnul vedle ombudsmana – aby tak nějak to krytí bylo kompletní,“ dodává Kraus.

Návrat k tradicím? Leda ke zlodějině

Pokud někdy Klaus mluvil o návratu k tradicím, myslel tím podle Kraus snad zlodějnu, která existuje skutečně odjakživa, co svět světem stojí.

Kraus má sice radost, že Klaus ve funkci končí, jenže mu kazí radost „podivná squadra kandidátů“, která čeká na zvolení. „Favorizovaný Zeman absolvoval s odcházejícím Václavem intenzivní společný kurs „tichého vládnutí“, kdy jediným zvukem bylo šustění kradených bankovek a mlaskot zúčastněných,“ uzavírá bavič.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

20:12 Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

Miroslav Kalousek (TOP 09) po dvaadvaceti letech složil poslanecký mandát. Ve Sněmovně chce dát pros…