Klokánky dostanou z prezidentského fondu 2,5 milionu. Už v prosinci

22.10.2015 17:08 | Zprávy

Fond ohrožených dětí (FOD) dostane v prosinci peníze z prezidentova fondu na splácení státního dluhu. Částku zhruba dva a půl milionu korun by měl využít na zajištění provozu klokánků pro děti v tísni. Novinářům to po dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na Hradě řekl šéf FOD Jan Vaněk. Klokánkům hrozilo kvůli dluhům FOD zrušení. Hlava státu si na dnešek pozvala i ministryni práce Michaelu Marksovou (ČSSD).

Klokánky dostanou z prezidentského fondu 2,5 milionu. Už v prosinci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

„Částka je velmi významná. Měli bychom ji získat do Vánoc. Budeme rádi, že tuto podporu dostaneme. Peníze by měly jít na provozní záležitosti klokánků – na služby, energie, potraviny pro děti a další potřeby a samozřejmě i na Ježíška,“ uvedl Vaněk. V prezidentském fondu k 18. říjnu bylo 2,25 milionu korun, do prosince by v něm mohlo přibýt ještě čtvrt milionu.

Marksová: Podpora jedné organizace není fér

Nové vedení FOD přistoupilo kvůli dluhům ke škrtům a změnám. Dvacetimilionovou mimořádnou dotaci na klokánky od vlády v létě ale nedostalo. Proti jejímu přidělení se stavěla i Marksová. Dnes zopakovala, že podporu jediné organizace nepovažuje za fér vůči ostatním provozovatelům. Poukázala na dlouhodobé špatné hospodaření fondu. S mimořádnou podporou pro klokánky nepočítá.

„Pokud by někdo po Ministerstvu práce požadoval, aby dalo dotaci jedné soukromé organizaci, porušili bychom tím naprosto všechna pravidla a transparentnost. V tu chvíli říkám, že se kvůli Fondu ohrožených dětí rozhodně nenechám zavřít,“ uvedla dnes Marksová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Zajímalo by mě, s kým byste případně šli do koalice?

Protože teď všechny vaše koaliční partnery dost ostře kritizujte. Hlavně STAN a ODS. Zajímá mě, zda jsou pro vás přijatelní jako koaliční partneři? Protože jestli ne, tak s kým jiným byste do koalice šli? Nebo jste usoudili, že bude jen opoziční stranou, jako třeba SPD, které to evidentně vyhovuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Fiala: Evropa nám závidí. Moje vize jsou bavorské platy

21:10 Petr Fiala: Evropa nám závidí. Moje vize jsou bavorské platy

Petr Fiala, předseda ODS a lídr kandidátky koalice Spolu v Moravskoslezském kraji, v rozhovoru s Čes…